McDonald’s na stałe wycofuje się z Rosji

McDonald's na stałe wycofuje się z Rosji

Kryzys humanitarny spowodowany wojną na Ukrainie oraz nieprzewidywalne warunki gospodarcze doprowadziły McDonald’s do wniosku, że dalsze prowadzenie działalności w Rosji nie jest już możliwe” – tak brzmi komunikat firmy McDonald’s, która po ponad 30 latach istnienia na rosyjskim rynku, zaczęła wyprzedawać swoje aktywa i finalnie kończy świadczyć swoje usługi w tym państwie.

McDonald’s po ponad 30 latach opuszcza rosyjski rynek

Koncern McDonald’s zadecydował o permanentnym zawieszeniu działalności i zaprzestaniu świadczenia swoich usług na terenie Rosji. Decyzja ta podyktowana została konfliktem zbrojnym na Ukrainie i nieprzewidywalnymi warunkami gospodarczymi, panującymi w Rosji. Łącznie zostanie zamkniętych 857 placówek, co niestety wiążę się z ogromnymi stratami finansowymi, które mogą sięgać nawet 50 mln dolarów miesięcznie. Koncern daje na terytorium Rosji zatrudnienie blisko 62 tys. pracownikom.

Pierwsza restauracja sieci McDonald’s została otwarta w Rosji w 1990 roku. W wydarzeniu tym wzięło udział aż 5 tysięcy osób.

Sprawdź również:


źródło: tvn24.pl/biznes

źródło zdjęcia głównego: unsplash.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.