butelki po piwie

Niemcy: Brakuje butelek do piwa. Klienci proszeni o zwrot

Aktualności ze świata

Smakosze piwa w Niemczech mogą się niebawem mocno rozczarować. Wszystkiemu winne są narastające problemy z podażą pustych butelek do piwa, przez co możliwości produkcyjne małych i średnich browarów stają się mocno ograniczone. Aby utrzymać ciągłość dostaw “złocistego trunku”, klienci proszeni są o zwrot butelek po piwie do sklepów i nie magazynowanie ich w domach.

Kryzys browarniczy w Niemczech

Łańcuch dostaw butelek do piwa w Niemczech został ostatnio dosyć mocno zaburzony, na co wpłynęły takie czynniki jak rosnące koszty produkcji i brak kierowców do rozwożenia towaru.

Przewodniczący niemieckiego związku browarników w wywiadzie dla Bild stwierdził, że obecna sytuacja na rynku browarniczym jest wręcz ekstremalnie trudna. Z racji niskiej podaży butelek do piwa, małe i średniej wielkości browary nie mogą utrzymać ciągłości produkcji, tym samym narażają się na ogromne straty, a to pociąga ryzyko bankructwa.

Obecnie ceny butelek do piwa w Niemczech wzrosły aż o 80% w porównaniu do poprzedniego roku. To oczywiście przełożyło się na wzrost cen tego trunku. Mówi się o globalnym wzroście cen piwa nawet o 30%.

Klienci proszeni o zwrot butelek po piwie

Holger Eichele z niemieckiej federacji browarniczej trafnie zauważył, że na ten moment jedynym słusznym rozwiązaniem jest zwrot jak największej ilości pustych butelek po piwie do niemieckich sklepów. Sytuacja ta jest o tyle dobra dla konsumentów, że większość butelek sprzedawana jest za kaucją. Tym samym można ją odzyskać, decydując się na zwrot tego produktu. Sprawę ułatwia również fakt, że zwrotu nie trzeba dokonywać w tym samym sklepie, w którym zakupiło się produkt.

Warto dodać, że niemiecki system kaucji za butelki zapewnia wskaźnik zwrotów na poziomie 98%, a przeciętna szklana butelka po piwie może być zostać ponownie wykorzystana do rozlewu nawet 50-krotnie.

Sprawdź również:


źródło: rmf24.pl
źródło zdjęcia: unsplash.com

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze