Ochrona krawędzi metalowych oraz wykonanych ze szkła

Ochrona krawędzi metalowych oraz wykonanych ze szkła

Metal jest dość mocnym i trwałym tworzywem. Ochrona jego będzie polegała na zapobieganiu wszelkim otarciom i zarysowaniom. Jednak ważniejszą kwestią, będzie zabezpieczenie jego krawędzi. Dobra ochrona krawędzi metalowych, pozwoli uniknąć kontaktu z jego często niebezpiecznymi i ostrymi zakończeniami. Jest to bardzo ważne, szczególnie podczas transportu elementów metalowych.

Szkło jest jednym z tych produktów, które podczas transportu należy dobrze i starannie zabezpieczyć. Właściwa ochrona krawędzi wykonanych ze szkła, odegra tu odpowiednią rolę, gdyż to ona w dużym stopniu odpowiada za kruchość szklanego materiału.

Najlepsza ochrona krawędzi metalowych

Odpowiednią ochroną dla krawędzi metalowych będzie profil piankowy WS, który jest dedykowany ostrym i ciężkim przedmiotom. Pianka ochronna PE-LD stanowi dobre wzmocnienie wewnątrz otworu, zapobiegając przebijaniu się ostrym krawędziom. Zapewnia także doskonałą ochronę przeciw otarciom i zarysowaniom. Można ją idealnie dopasować, dzięki dostępności w różnych rozmiarach i grubościach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru ochrony krawędzi metalowych?

Ochrona krawędzi metalowych, powinna być przede wszystkim trwała i wytrzymała. Odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, w tym na wilgoć oraz łatwa w montażu. Zaleca się, aby produkty były jak najbardziej ekologiczne i w tym przypadku, też warto na to zwrócić uwagę. Dobra ochrona, to taka, która funkcjonuje w zgodzie z naturą. Profil piankowy WS podlega recyklingowi, spełniając te normy.

Właściwa ochrona krawędzi metalowych wyklucza lub zmniejsza do minimum ryzyko skaleczenia czy otarcia spowodowanego niebezpiecznymi zakończeniami w produktach metalowych. Dzięki niej, są one też odpowiednio chronione przed zarysowaniami i innymi zniszczeniami. Na rynku mamy szeroki wybór produktów ochronnych, jednak wybierajmy te dobre, gdyż solidna ochrona i bezpieczeństwo, mają tu pierwszorzędne znaczenie.

Ochrona krawędzi wykonanych ze szkła

Szkło jest towarem dość popularnym, występującym w wielu sektorach naszej gospodarki. Dlatego ochrona krawędzi wykonanych ze szkła, stała się ważną kwestią. Dotyczy ona przede wszystkim płaskich produktów. Krawędzie będące ich najczulszym punktem, muszą być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem, aby nie doszło do kruchości także w innych miejscach.

Dobra ochrona krawędzi wykonanych ze szkła

Właściwa ochrona krawędzi wykonanych ze szkła, będzie polegała głównie na zastosowaniu odpowiednich profili piankowych. W zależności od naszego zapotrzebowania, na rynku istnieje kilka rodzajów profili, które możemy dopasować do naszego produktu. Będą to m.in.: profil U, Profil WS czy profil L. Każdy z nich posiada odpowiednią gęstość, kształt, grubość czy długość. Wybieramy taki, który zapewni pełną ochronę dla szkła.

Dlaczego akurat profile piankowe to dobra ochrona szklanych krawędzi?

Dobra ochrona to przede wszystkim skuteczna i sprawdzona ochrona. Przetestowana wielokrotnie na sporej ilości produktach. Tak też jest w przypadku profili piankowych, które, są powszechnie używane i przetestowane przez wielu. Współpracują one idealnie ze swoim użytkownikiem, zapewniając świetną ochronę krawędzi wykonanych ze szkła. Dodatkowym ich atutem jest odporność na wodę i harmonia ze środowiskiem, gdyż podlegają recyklingowi.

Chcąc zapewnić pełną ochronę szklanych krawędzi ze szkła, sięgnijmy po ich właściwe zabezpieczenie, które będzie idealnie współgrało z naszym produktem. Lekkie, wygodne i w pełni ekologiczne.