Garaże blaszane do zastosowań prywatnych i komercyjnych

Garaże blaszane

Garaż, czyli miejsce do przechowywania pojazdów, może mieć zastosowanie zarówno do celów prywatnych, np. przy domu jednorodzinnym, jak i komercyjnych np. na wynajem. Jednym z materiałów, z jakich wykonuje się garaże, jest blacha stalowa.

Przestudiujmy właściwości garaży blaszanych i dowiedzmy sie, czym się charakteryzują. Poznajmy ich najważniejsze zastosowania – prywatne i komercyjne.

Ogólna charakterystyka garaży blaszanych

Garaż to budynek, który daje schronienie pojazdom mechanicznym, nie tylko przed kradzieżą, ale również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Można wybierać pomiędzy konstrukcjami blaszanymi, drewnianymi oraz murowanymi. Jednak najczęściej spotykane i najchętniej wybierane są te wykonane z blachy stalowej.

Swoją popularność blaszaki zyskały dzięki niższej cenie w porównaniu do garaży wykonanych z innych materiałów oraz temu, że są bardzo łatwe w budowie i stosunkowo lekkie. To też sprawia, że można je w razie potrzeby też sprawnie i bez żadnych kłopotów zdemontować, w przypadku gdy chcemy postawić inny garaż czy zmienić formę użytkowania terenu. Można zdecydować się na gotową konstrukcję, którą wykona producent garaży blaszanych, a następnie przeprowadzić jej montaż w ustalonym miejscu. Najczęściej wybierane rodzaje i wymiary blaszaków to:

Dostępne są też inne rodzaje tych budynków, zróżnicowane pod względem wielkości, liczby stanowisk, rozmiarów, a nawet sposobów wykończenia oraz otwierania bramy. Każdy inwestor może znaleźć optymalne rozwiązania dla siebie.

Garaż blaszany do zastosowań prywatnych

Podstawowym przeznaczeniem garaży blaszanych jest przechowywanie samochodów oraz innych pojazdów, ochrona ich przed opadami i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także przed kradzieżą. Budynek ten można postawić na działce przydomowej lub na takiej, która nie jest zabudowana. Może być też rozwiązaniem tymczasowym, np. na czas budowy domu. Garaż blaszany może też pełnić rolę budynku gospodarczego, np. do przechowywania narzędzi, sprzętów itp. Można w nim też przeprowadzać naprawy pojazdów.

Garaż blaszany do zastosowań komercyjnych

Garaże blaszane można również wykorzystać w celach komercyjnych. Dysponując np. niezagospodarowaną działką, wiele osób stawia na niej kilka garaży blaszanych i wynajmuje je na określony czas innym osobom. Gotowy już blaszak można też wynająć jako zakład mechaniki pojazdowej. Jednak w tym przypadku lepiej sprawdzają się większe budynki, np. dwustanowiskowe.

Garaże blaszane zazwyczaj występują jako minimalistyczna konstrukcja prostopadłościenna. Można się także spotkać z konstrukcjami posiadającymi dach ze spadkiem na bok, do tyłu, a czasem także dach dwuspadowy. Dostępne są również garaże blaszana wielostanowiskowe. Dostępne są różne kolory blach, z których wykonywane są takie garaże. Blachy i inne elementy metalowe w takich garażach są zabezpieczone przed korozją i innymi czynnikami, wymagają jednak regularnej konserwacji. Tego typu garaże nie wymagają pozwolenia na budowę, w związku z czym mogą pełnić rolę konstrukcji tymczasowych, przeznaczonych do rozbiórki.