Funkcjonalność, szybkość działania i wygoda użytkowania – z takimi cechami często kojarzone są bramy przemysłowe szybkobieżne. To bardzo dobry wybór dla tych, którym szczególnie zależy na przystosowaniu bramy do intensywnej eksploatacji. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?
Bramy przemysłowe szybkobieżne – charakterystyka
Takie bramy zapewniają szybkie otwieranie i zamykanie (co sugeruje już ich nazwa). Prędkość podnoszenia oraz opuszczania może sięgać nawet 1 m/s. Znacząco usprawnia to transport na terenie zakładu przemysłowego. Nie ma ryzyka powstawania długich przestojów i opóźnień w pracy.
Sprawne działanie ma wpływ także na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu – np. magazynie czy hali. Tym samym pojawia się możliwość obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem czy też chłodzeniem.
Nie bez znaczenia jest to, że bramy przemysłowe szybkobieżne stanowią skuteczną barierę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Szybko się zamykają, dlatego ograniczają ilość kurzu, pyłów czy spalin, które mogłyby przedostać się do środka. Jednocześnie zapobiegają przeciągom i znacznemu wzrostowi poziomu wilgotności.
W jakich branżach sprawdzają się bramy przemysłowe szybkobieżne?
Jest to dobry wybór szczególnie w branży spożywczej, nawet w mroźniach i chłodniach. Zamontowanie takiej bramy w zakładzie produkcyjnym daje pewność, że ciąg komunikacyjny nie będzie zakłócony. Ponadto umożliwia to utrzymanie czystości na wysokim poziomie – co w tym przypadku często jest wręcz wymagane. Z podobnych powodów tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie w branży farmaceutycznej.
Bramy szybkobieżne sprawdzają się też w wielu innych gałęziach przemysłu. Dotyczy to m.in. takich sektorów jak:
- handel hurtowy,
- logistyka,
- produkcja.
Są one niezawodne wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki dostęp do danej części obiektu. Umożliwiają sprawny przepływ nie tylko towarów, ale i samego personelu.
Jaka powinna być brama przemysłowa szybkobieżna?
Najważniejsze jest to, żeby bramy przemysłowe szybkobieżne pracowały niezawodnie i z odpowiednią prędkością, nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Na to w dużej mierze wpływa zastosowana automatyka. Wskazane są nowoczesne, zaawansowane mechanizmy, dobrze zabezpieczone przed awariami.
Niezbędne jest również zweryfikowanie wytrzymałości bramy i jej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Dochodzą do tego kwestie związane z przeszkleniami, przetłoczeniami oraz kolorystyką. Jeżeli to możliwe, warto zdecydować się na producenta pozwalającego na samodzielny dobór wymienionych parametrów. Dzięki temu gotowy produkt będzie spełniał wszystkie oczekiwania i okaże się w pełni dopasowany do danego obiektu.
Solidne bramy przemysłowe szybkobieżne od BramTECH. Skontaktuj się bezpośrednio z producentem i otrzymaj kilkuletnią gwarancję na swoje zamówienie!