Majówka 2021. Obostrzenia

Majówka 2021 pod znakiem koronawirusa. Co wiadomo w tej sprawie?

Aktualności z kraju

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku 1. dzień maja przypada w sobotę, a 3 maja w poniedziałek. To oznacza aż 3 dni wolnego. Niestety obecna sytuacja pandemiczna spowodowana koronawirusem dosyć mocno ogranicza nasze możliwości wyjazdu i aktywnego wypoczynku. Co wiadomo na ten moment i czy hotele będą otwarte na majówkę?

Majówka 2021. Obostrzenia w handlu i usługach

Temat obostrzeń na najbliższy miesiąc dokładnie przeanalizował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. O wynikach posiedzenia poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Co się zmienia? Przede wszystkim zmiany dotyczą gałęzi edukacji i od poniedziałku 19 kwietnia zostają otwarte żłobki oraz przedszkola. Dobra nowina dotyczy również fanów aktywnego wypoczynku i sportowców, ponieważ otwarte będą obiekty sportowe na świeżym powietrzu, które będą mogły działać również na potrzeby sportu amatorskiego. Obowiązywać będzie jednak limit do 25 osób. Do 25 kwietnia przedłużono natomiast obecnie obowiązujące obostrzenia dotyczące handlu oraz usług.

Do 25 kwietnia pozostają zamknięte:

  • wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe (o pow. ponad 2 tys. m2);
  • galerie i centra handlowe (o pow. ponad 2 tys. m2);
  • restauracje stacjonarne, które mogą jednak dalej świadczyć usługi z dowozem jedzenia lub na wynos;
  • galerie sztuki, teatry i muzea (wykluczając z nich wydarzenia online oraz wszelkiego rodzaju ćwiczenia);
  • kina oraz domu kultury, w który wyświetlane są projekcje filmowe;
  • baseny, sauny i solaria;
  • salony fryzjerskie i kosmetyczne;
  • kasyna;
  • kluby fitness, siłownie oraz stoki narciarskie.

Nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w przestrzeni publicznej!

Czy hotele będą otwarte na majówkę 2021?

Największą ciekawość wzbudzają aktualne obostrzenia dotyczące działalności hotelarskiej. Wiele osób chciałoby wyjechać na majówkę i zwyczajnie odpocząć w górach czy też nad morzem. Czy będzie to możliwe? Niestety nie możemy liczyć na zakwaterowanie w hotelach, ponieważ aż do 3 maja pozostaną one zamknięte. Wyjątkami są w tym zakresie hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach wykonywanej podróży służbowej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze