Ile kosztuje odśnieżanie ciągnikiem?

Ile kosztuje odśnieżanie ciągnikiem?

Śnieg, który zasypał drogę to najgorszy koszmar wszystkich, którzy muszą dojeżdżać do pracy lub szkoły. Zbliżająca się zima może znów zaatakować białym puchem, dlatego warto zawczasu rozważyć, ile kosztuje odśnieżanie ciągnikiem i czy jest jakiś sposób, żeby zaoszczędzić na tej konieczności.

Śnieg, który zasypał drogę to najgorszy koszmar wszystkich, którzy muszą dojeżdżać do pracy lub szkoły. Zbliżająca się zima może znów zaatakować białym puchem, dlatego warto zawczasu rozważyć, ile kosztuje odśnieżanie ciągnikiem i czy jest jakiś sposób, żeby zaoszczędzić na tej konieczności.

Dlaczego warto odśnieżać mechanicznie?

Prawdziwa zima to między innymi zalegający na dachach, podwórzach i drogach śnieg. W najtrudniejszych momentach, warstwa białego puchu może sięgać nawet kilkudziesięciu kilometrów. Odśnieżać trzeba wiele powierzchni – począwszy od dróg dojazdowych i placów manewrowych, skończysz na dachach hal magazynowych.

Chociaż nadal w niektórych miejscach konieczne jest odśnieżanie ręczne (między innymi z uwagi na utrudniony dostęp), zastosowanie profesjonalnego sprzętu – ciągnika z pługiem do odśnieżania – może bardzo pomóc. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przede wszystkim czas. W ciągu jednej godziny odśnieżania mechanicznego można oczyścić kilkanaście razy większą powierzchnię niż posługując się jedynie ręcznym zgarniaczem lub łopatą. Z drugiej jednak strony, wynajem sprzętu może okazać się dość kosztownym przedsięwzięciem.

Kosztowne odśnieżanie wynajętym ciągnikiem

Ile kosztuje odśnieżanie ciągnikiem? Do najpopularniejszych usług należy usuwanie bądź zgarnianie śniegu przy użyciu ciągnika z pługiem albo ładowarki. W ostatnich latach stawki za wykonanie pracy zaczynają się od 100 zł 1 motogodzinę. Należy jednak szczerze przyznać, że w przypadku prawdziwego ataku zimy, popyt na odśnieżanie wynajętym ciągnikiem jest tak duży, że ceny mogą szybować w górę z dnia na dzień. W szczycie sezonu 1 godzina pracy kosztowała około 300 zł.

Wystarczy obliczyć, jak dużą powierzchnię mamy do odśnieżenia oraz jaka jest częstotliwość opadu aby stwierdzić, że odśnieżanie ciągnikiem to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Dodatkowo, pandemia COVID-19 sprawiła, że ceny usług tego typu znacznie wzrosły.

Pomimo wysokiej ceny, z odśnieżaniem nie warto zwlekać. Jeden m3 śniegu może ważyć około 200 kg (lub 600 kg, jeśli śnieg jest mokry). Szczególnie na dużych powierzchniach, takich jak place manewrowe i parkingowe albo drogi dojazdowe, warto zawczasu zaplanować wykonanie niezbędnych prac. Jest sposób na to, aby znacznie zaoszczędzić na odśnieżaniu.

Z własnym sprzętem zaoszczędzisz na odśnieżaniu

Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które posiadają ciągnik, jest wyposażenie go na zimę w pług do odśnieżania. Dzięki temu samodzielnie można wykonać większość prac. Dodatkowo, mechaniczne usuwanie śniegu ciągnikiem jest szybkie i łatwe – wystarczy klika prób, aby dobrze opanować tę umiejętność.

Na rynku dostępnych jest wiele pługów do odśnieżania, które stanowią doskonałe wyposażenie ciągnika. Wybierając, warto postawić na sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów. Właśnie taki jest pług do śniegu Tuchel Maschinenbau GmbH. Firma przygotowała wiele różnych modeli, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Cała gamą produktów to:

  1. Tuchel L-SK, który ze względu na uniwersalność pasuje do niedużych ciągników oraz wózków widłowych
  2. Tuchel SK-K. Świetne rozwiązanie w przypadku mechanicznego odśnieżania chodników lub ścieżek rowerowych; można go łatwo dopasować do różnych szerokości drogi
  3. Tuchel SK-F to duży Płud go śniegu, stabilny i profesjonalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem. Optymalny kąt nachylenia ostrza sprawia, że usuwanie śniegu jest szybkie i wydajne
  4. Tuchel L-SF – łatwy w sterowaniu model, wyposażony w klapę sprężynowa bezoblodzeniową. Został wzmocniony odbojnikami, więc nie trzeba martwić się o ewentualne uderzenia
  5. Tuchel SF, charakteryzujący się doskonale pracującym systemem klap sprężynowych. Dodatkowo, pług można wyposażyć w opcjonalne wyposażenie, które zwiększa wydajność
  6. Tuchel Vario. Ten pług do śniegu to wyposażenie do zadań specjalnych. Okazuje się niezastąpiony, gdy trzeba wykonać mechaniczne odśnieżanie w trudno dostępnych miejscach. Płyta jest regulowana hydraulicznie, co pozwala ustawić pług pod różnymi kątami.

Inwestując w pługi do śniegu marki Tuchel, zyskujemy pewne i stabilne wyposażenie. Warto zawczasu zainwestować w dobry i sprawdzony sprzęt, aby nie dać się zaskoczyć zimie i zaoszczędzić. Dzięki wyposażeniu ciągnika w profesjonalny pług nie trzeba już będzie płacić za wykonanie usługi, wręcz przeciwnie – inwestycja szybko się zwróci, ponieważ zapotrzebowanie na odśnieżanie zimą jest ogromne.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/