Zonda giełda — co mają do zaoferowania europejskie platformy?

Zonda giełda — co mają do zaoferowania europejskie platformy?

Osoby, które od dłuższego czasu inwestują w kryptowaluty, doskonale znają czołówkę cyfrowych giełd. Platform oferujących wykonywanie transakcji z udziałem tych walut jest jednak znacznie więcej. Być może szczegółowa wiedza na ich temat nie przyda się osobom, które nie zajmują się inwestowaniem na stałe, jednak wieloletnim graczom zdecydowanie opłaci się poszerzenie orientacji rynkowej.

 Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest Zonda giełda. Może postanowisz ulokować na niej swoje oszczędności?

Zonda giełda w pigułce

Hasło Zonda giełda może brzmieć dla ciebie obco, zapewne słyszałeś jednak o platformie BitBay. Okazuje się, że to jedna i ta sama firma, a zmianie uległa jedynie jej nazwa – miało to miejsce w 2021 roku. Jej właściciele rozpoczęli rozwój swojego biznesu w 2014 roku w Polsce. Po pewnym czasie przenieśli się na Maltę, a obecnie ich siedzibą stała się Estonia.

Zonda giełda obsługuje następujące, tradycyjne waluty: PLN, EUR, GBP oraz USD. Zaletą, która wyróżnia ją na rynku, jest możliwość wypłaty środków przez jej użytkowników w bankomatach. Zonda nie zajmuje jednak wysokiej pozycji w ogólnym rankingu platform, ponieważ w porównaniu do czołowych giełd jej dzienne obroty są niskie. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest ona popularna w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Pozycja Zondy w rankingu giełd kryptowalut

Zonda giełda jest przykładem na to, że warto interesować się nawet tymi platformami, które nie wykazują wysokiego dziennego obrotu. Wbrew pozorom oferują one bowiem użytkownikom wiele udogodnień. Zonda stale się rozwija, upraszczając między innymi mobilny system zakupu walut cyfrowych. Jej przedstawiciele regularnie uczestniczą również w konferencjach branżowych. Dla wielu osób jej atutem jest także miejsce powstania i fakt reprezentowania rynku europejskiego.

Jako mniejsza i nie tak popularna platforma, Zonda giełda jest mniej narażona na ataki hakerskie i awarie niż najwięksi działacze rynkowi. Dlatego od chwili powstania portalu nie odnotowano na nim ataków o dużej skali. Chociaż poziom weryfikacji tożsamości użytkowników jest jedynie podstawowy, bezpieczeństwo platformy określa się jako bardzo dobre.

Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z kryptowalutami za pośrednictwem Zondy, przejrzyj portal Cryps.pl, który może rozwiać wiele twoich wątpliwości. Zamieszczane w tym serwisie informacje są na bieżąco weryfikowane, a rankingi podlegają stałym aktualizacjom. Zarówno ratingi cyfrowych walut, jak i artykuły dostępne na Cryps.pl, pomogą ci utrzymać orientację w rynku kryptowalut.