Zbiorniki plastikowe spożywcze – kiedy się przydają i co warto o nich wiedzieć?

Zbiorniki plastikowe spożywcze – kiedy się przydają i co warto o nich wiedzieć?

Warto wiedzieć

Zbiorniki plastikowe produkowane z higienicznie nieszkodliwego materiału HDPE nadają się do przechowywania artykułów spożywczych. Magazynuje się w nich substancje ciekłe i nieszkodliwe, takie jak wino, soki owocowe i podobne produkty. Zbiornik plastikowy z otworem o średnicy 185 mm jest łatwy do napełnienia i wyczyszczenia. Posiada też pokrywę z uszczelką umożliwiającą hermetyczne zamknięcie oraz uchwyty po bokach, dzięki którym transport pustego pojemnika staje się łatwiejszy.

Jakie są cechy plastikowych zbiorników HDPE?

Zbiorniki plastikowe HDPE zostały zatwierdzone jako opakowania spożywcze zgodnie z regulacjami Agencji Żywności i Leków. High-Density Polyethylen, czyli polietylen o wysokiej gęstości, należy do najpopularniejszych tworzyw sztucznych i charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem. Jest bardzo stabilny, odporny na korozję i z natury przejrzysty, dlatego wykonany z niego zbiornik spożywczy pozwala na łatwe kontrolowanie poziomu zawartości. To również materiał bezpieczny fizjologicznie, który nie wydziela substancji wpływających na zdrowie człowieka. Produkowane z HDPE pojemniki stosuje się też do przechowywania środków czystości. Materiał nie zmienia smaku ani zapachu substancji. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym przebicie czy rozciąganie. Zbiorniki spożywcze nadają się do magazynowania wspomnianych już win i soków, a także np. mleka.

Zbiorniki spożywcze plastikowe – różne pojemności

Zbiorniki plastikowe znajdują zastosowanie w wielu branżach różniących się od siebie specyfiką działalności. To właśnie z myślą o ich przedstawicielach powstają pojemniki, skrzynki, beczki i kanistry do magazynowania i transportu. Wykorzystuje się je w halach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych, magazynach czy warsztatach. Klienci chcący zakupić zbiorniki spożywcze mogą wybierać spośród wariantów różniących się od siebie pojemnością. W wielu przypadkach wystarczające będą już najmniejsze, lekkie pojemniki plastikowe o pojemności 15 l. Dostępne są również produkty dla firm, którym zależy na przechowaniu dużych ilości cieczy – największe z nich mogą mieć pojemność nawet 500 l. Wybór jest duży, dlatego każdy bez problemu znajdzie idealną opcję dla siebie. Niezależnie od wielkości zbiornika, jest on dostarczany z pokrywą, korkami i zaworem plastikowym.

Wysokiej jakości zbiorniki plastikowe

W ofercie firmy EMPORO znajdują się różne warianty zbiorników spożywczych w kolorze białym, wykonanych z materiału HDPE. Są one lekkie, lecz solidne. Posiadają szeroki otwór ułatwiający ich użytkowanie. Jego średnica jest zawsze taka sama, bez względu na wybrany rozmiar produktu. Marka oferuje zbiorniki o następujących pojemnościach:

  • 15 l,
  • 30 l,
  • 60 l,
  • 100 l,
  • 150 l,
  • 200 l,
  • 300 l,
  • 500 l.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się właśnie na zakup zbiorników plastikowych od EMPORO? Producent zapewnia minimum 3 lata gwarancji na swoje artykuły, a także darmowy transport przy zakupie powyżej 400 zł. Polscy klienci mogą liczyć na szybką dostawę na terenie całego kraju oraz korzystne warunki zwrotu.

Czy warto kupić plastikowe zbiorniki spożywcze HDPE?

Zakup plastikowych zbiorników spożywczych będzie opłacalny w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim są one dostępne w wariantach o różnej pojemności, dzięki czemu spełnią oczekiwania przedstawicieli różnych branż. Materiał HDPE jest w pełni bezpieczny dla człowieka i zawartości, nie zmieni jej smaku ani zapachu. Ponadto charakteryzuje go odporność na negatywne działanie wielu substancji i uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób zaletę będzie stanowiła możliwość powtórnego przetworzenia pojemnika. Słowem, zakup plastikowych zbiorników jest opcją idealną dla klientów, którzy muszą przechować większe ilości substancji ciekłych i produktów żywnościowych, a dodatkowo zależy im na możliwości łatwego kontrolowania poziomu zawartości. Powinni oni zwrócić szczególną uwagę na produkty zaufanych marek, takich jak EMPORO.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze