Woda pitna z dystrybutora – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Woda pitna z dystrybutora - ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Wiele miejsc włączając w to szkoły i placówki biurowe ma obowiązek zapewnić uczniom i pracownikom dostęp wody pitnej. Jest to absolutny standard – szczególnie w sezonie letnim. Wobec tego warto postawić w tym zakresie na ekonomiczne oraz ekologiczne rozwiązania jakimi są dystrybutory wody pitnej. Dlaczego praktycznie zawsze się one sprawdzają?

Dystrybutory wody pitnej – ekologia i ekonomia przede wszystkim!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że dystrybutor wody pitnej jest jednym z lepszych rozwiązań w miejscach, w którym zachodzi konieczność dostarczenia wody pitnej dla większej ilości osób. Nie da się bowiem ukryć, że zdroje wody pitnej ułatwiają do niej dostęp, a także są wyjątkowo praktyczne. Warto jednak zauważyć, że dystrybutory wody pitnej mają znacznie więcej zalet! 

Pozwalają one bowiem skutecznie zmniejszyć emisję plastiku – szczególnie jeśli zdecydujemy się korzystać np. z butelek wielokrotnego użytku. Co więcej, bezbutlowy dystrybutor wody jest także rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Nie wymaga on bowiem nawiązywania współpracy z dodatkową firmą dostarczającą butle z wodą. Jest on przyłączany bezpośrednio do sieci, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Podłączenie takiego dystrybutora wody pitnej do sieci jest wyjątkowo proste, a w ten sposób możemy dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska, a także zmniejszyć koszty własne!

Źródełko wody pitnej pozwoli zadbać o nawodnienie organizmu!

Organizm człowieka w 70% składa się wody. Co ciekawe, brak odpowiedniego nawodnienia ma wyjątkowo niekorzystny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i na nasze samopoczucie. Szczególnie aspekt zadbania o optymalną podaż wody uwidacznia się w sezonie letnim. Wówczas upały mocno dają się nam we znaki w zamkniętych pomieszczeniach. W takich wypadkach jedynym sposobem na zachowanie “świeżego umysłu” jest wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Właśnie dlatego dystrybutor wody ponownie okazuje się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pozwala on bowiem na dystrybuowanie wody w każdej chwili, gdyż jest on podłączony bezpośrednio do sieci wodnej. Dodatkowo nowoczesne dystrybutory wody pitnej zadbają również o to, by dostępna w nich woda była odpowiednio schłodzona. 

Gdzie przyda się dystrybutor wody pitnej?

Dystrybutor wody pitnej jest urządzeniem o wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniu. Oczywiście istnieją miejsca, w których źródełko wody pitnej jest absolutnym “must have”. Zaliczają się do nich np. placówki oświatowe, gdzie zgodnie z rozporządzeniami zachodzi konieczność zapewnienia uczniom dostępu do świeżej wody pitnej. Kolejnym z tego typu miejsc mogą być wszelakie biurowce oraz urzędy, gdzie dystrybutor na wodę również świetnie wywiąże się ze swojej roli. Warto jednak podkreślić, że dystrybutory wody pitnej nie są urządzeniami przeznaczonymi jedynie do “oficjalnych” placówek. Znajdą one również zastosowanie w zwykłych gospodarstwach domowych. Pozwolą one wówczas znacznie ograniczyć wydatki na wodę butelkowaną, a domownicy będą mogli zaspokajać swoje pragnienie w sposób ekologiczny!