Szkolenia IT – optymalne przygotowanie do zarządzanie usługami informatycznymi

Szkolenia IT - optymalne przygotowanie do zarządzanie usługami informatycznymi

Kodowanie, programowanie, administrowanie siecią, bezpieczeństwo w Internecie – to z tymi zagadnieniami są zazwyczaj kojarzone szkolenia IT. Okazuje się jednak, że istnieją również kursy IT przeznaczone głównie dla menedżerów. Przyjrzyjmy się bliżej tym szkoleniom.

Szkolenia IT, czyli przygotowanie do zarządzania usługami informatycznymi

Jak nietrudno się domyślić, szkolenia IT dla menedżerów dotyczą w głównej mierze zarządzania usługami informatycznymi. Doświadczenie w pisaniu kodu z pewnością w tym przypadku nie przeszkodzi, tym niemniej aby dobrze zarządzać usługami informatycznymi, w pierwszej kolejności należy być wykwalifikowanym menedżerem.

Zacznijmy jednak od początku. Usługą informatyczną mogą być chociażby takie działania, jak:

  • doradztwo informatyczne;
  • administrowanie serwerami czy stronami internetowymi;
  • przetwarzanie danych oraz ich odzyskiwanie;
  • tworzenie i sprzedaż oprogramowania, aplikacji, stron internetowych, systemów itp.;
  • serwisowanie sprzętu komputerowego oraz zarządzanie nim;
  • wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu IT;
  • szkolenia związane z nowym sprzętem, systemami informatycznymi, bezpieczeństwem w sieci itp.

To tylko część konkretnych czynności, które mogą zostać uznane za usługi IT. Co więcej, wiele z nich może być zlecane zewnętrznym podwykonawcom. Wysokiej jakości szkolenia IT dla menedżerów pozwalają nabyć umiejętności, dzięki którym zarządzanie usługami informatycznymi w organizacji, jak i współpraca z zewnętrznymi podmiotami, będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Szkolenia IT w Inprogress – przydatne dla menedżerów każdego szczebla

Ze szkoleń IT, które są dostępne w katalogu Inprogress, mogą korzystać zarówno menedżerowie, jak i chociażby Scrum Masterzy, Team Leaderzy czy specjaliści zajmujący się utrzymaniem infrastruktury informatycznej w organizacji. Można wyodrębnić dwie grupy takich kursów:

  • ITIL® 4 tozbiór najlepszych praktyk, regułzarządzania usługami, w szczególnościIT, bez względu na branżę, w której funkcjonuje dana organizacja. Wielkość organizacji nie ma w tym przypadku znaczenia – ITIL® 4 sprawdza się zarówno w lokalnych firmach, jak i globalnych korporacjach. Rodzaj także nie gra żadnej roli – niewielkie stowarzyszenie non-profit może zyskać na wdrożeniu reguł ITIL® 4 w takim samym stopniu, jak software house, w którym pracuje kilkudziesięciu specjalistów. To po prostu idealne rozwiązanie dla każdego menedżera, który ma na co dzień styczność z szeroko rozumianymi usługami IT.
  • Z kolei DevOps to zwinna metodyka przeznaczona głównie dla specjalistów z branży IT – autorów oprogramowania, administratorów oraz inżynierów systemów i sieci czy specjalistów zajmujących się integracją systemów. W tym przypadku umiejętność kodowania oraz czysto techniczna wiedza IT są pomocne, ponieważ jednym z zadań specjalisty DevOps jest bycie swego rodzaju łącznikiem pomiędzy administracją, developerami a działem operacyjnym. To idealna propozycja dla wszystkich Team Leaderów, którzy chcą dodatkowo zdobyć wiedzę o zwinnym zarządzaniu usługami IT.

Szkolenia IT – podsumowanie

Niełatwo obecnie znaleźć organizację (firmę, instytucję, fundację itp.), która funkcjonowałaby bez jakichkolwiek działań związanych z zarządzaniem usługami informatycznymi. Oznacza to, że na rynku pracy jest spore zapotrzebowanie na menedżerów, którzy wiedzą, jak zarządzać usługami IT. Dostępne w Inprogress szkolenia IT umożliwiają szybkie i skuteczne zdobycie takiej wiedzy.

ITIL® jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited.