Szafka RTV niczym biżuteria w twoim domu!

Szafka RTV niczym biżuteria w twoim domu!

Czy mebel spełniający praktyczną funkcję może być ozdobą twojego salonu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, kiedy weźmie się pod uwagę obecne trendy. Z pozoru nieciekawa forma, jaką jest szafka RTV, przy odrobinie smaku i użyciu materiałów wysokiej jakości może zyskać miano stylowej wizytówki reprezentacyjnej części twojego domu. Jak dopasować odpowiedni mebel do konkretnego wnętrza? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu.

Praktyczne aspekty wyboru właściwego mebla dla ciebie 

Pierwsza kwestia, którą należy brać pod uwagę podczas wybierania odpowiedniego mebla, to jego przeznaczenie. To z pozoru oczywista czynność, która powinna zostać przeprowadzona starannie i z pomysłem. Niektóre szafki RTV ze względu na swoją prostą formę są wymarzonymi meblami do postawienia na nich telewizora z podstawką lub nóżkami. To coś dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą powiesić swojego urządzenia na ścianie. Taka szafka powinna służyć tylko i wyłącznie jako podpora dla TV oraz miejsce na dekoder, konsolę lub inne urządzenia niezbędne do właściwego funkcjonowania zestawu, ponieważ umieszczanie na niej innych przedmiotów mogłoby wprowadzać stylistyczny chaos — wybór jednak zawsze należy do właściciela i użytkownika, bo to jego komfort i zadowolenie są na pierwszym miejscu. Dlaczego prosta forma dobrze się do tego nadaje? Ponieważ nie będzie się gryzła ani ze stylem sprzętu RTV, ani innych mebli znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kącika TV.

szafka pod telewizor na nóżkach

Szafka RTV jako mini blat galeryjny? Czemu nie?

Jeżeli wieszasz swój telewizor na ścianie, możesz skorzystać z oferty bardziej fantazyjnych form szafek RTV, które będą spełniać funkcję ozdoby w twoim salonie. Obecnie najbardziej pożądane są projekty o charakterze inspirowanym stylem vintage lub wprost nawiązujące do schedy drugiej połowy XX w. Gorącym trendem są meble ze sklejki, wykończone fornirem, z drzwiczkami na zawiasy oraz zastosowanie wyrazistych kolorów. Zielenie, czernie, żółcienie i biele to tylko niewielki ułamek obecnie stosowanych wybarwień. Wśród wykończeń szafek RTV obecnych na rynku pojawiają się nawet przesuwne drzwiczki ze szkła, które jeszcze niedawno były argumentem do wystawienia mebla na strych. To najbardziej wyrazisty znak, że moda robi to, co lubi robić najbardziej — czyli powraca! Jeżeli masz ochotę na odrobinę szaleństwa w części telewizyjnej twojego domu, na długim blacie możesz wyeksponować ulubione drobiazgi, które będą skupiały na sobie uwagę, kiedy twój telewizor będzie wyłączony — na przykład podczas towarzyskich wizyt twoich przyjaciół.

Eleganckie nóżki i wyraziste podstawy — to hity popularności!

Co zrobić, aby nieco przyciężką formę szafki RTV uczynić bardziej wyrafinowaną i nieco lżejszą? Wspaniałą alternatywą dla mebla spoczywającego podstawa wprost na podłodze będzie pomocnik lub szafka pod telewizor na nóżkach albo stelażu. Od twoich upodobań zależy oczywiście, czy wybierzesz nieco bardziej industrialny styl podstawy, czy klasyczne walcowane nóżki z drewna, które obecnie najczęściej mocowane są pod niewielkim kątem. Obie opcje są bardzo atrakcyjne wizualnie, wprowadzają nową przestrzeń do pomieszczenia i pozwalają na bezproblemowe sprzątanie kurzu gromadzącego się pod meblem. 

Jeżeli już wiesz, który styl będzie odpowiadał na twoje potrzeby, jaka forma mebla będzie lepiej współgrać z otoczeniem i masz plan, jakie sprzęty umieścić we wnętrzu swojego nowego nabytku — możesz przystąpić do upragnionej części zakupów, czyli wyboru najpiękniejszej szafki RTV do twojego salonu. Powodzenia!