Routimo to więcej niż system monitorowania pojazdów GPS - skuteczne wsparcie Twojego biznesu!

Routimo to więcej niż system monitorowania pojazdów GPS – skuteczne wsparcie Twojego biznesu!

Warto wiedzieć

Managerowie firm posiadający w swojej firmie flotę pojazdów doskonale wiedzą, jak trudno skutecznie nią zarządzać. Im więcej aut, tym trudniej planować trasy i zadania ręcznie, a sam proces jest czasochłonny i obarczony błędami Wykorzystanie nowoczesnych systemów takich jak optymalizatory tras są istotnym elementem wpływającym na utrzymanie pozycji rynkowej i kontrolę kosztów w firmach branży transportowej. W niniejszym artykule przyjrzymy się funkcjom systemu Routimo do planowania tras i zarządzania flotą oraz korzyściom wynikającym z jego wykorzystania w firmie.

Kontrola i monitoring pojazdów 

Kontrola i monitoring pojazdów to działania, które mogą przynieść wymierne korzyści dla firmy. Przede wszystkim w ten sposób można sprawdzać aktualną lokalizację kierowcy, a także weryfikować, czy założona trasa jest efektywna i możliwa do zrealizowania. W określonych przypadkach bieżące śledzenie samochodu pozwala na wyłapanie wszelkich nieprawidłowości. Taką może być m.in. zboczenie kierowcy z trasy, wydłużony postój w niewyznaczonym do tego miejscu, czy też wykorzystywanie samochodu firmowego do celów prywatnych. To te czynniki wpływają na  większe zużycie paliwa, mniejszą wydajność kierowcy, problemy z terminowym wykonaniem zadania  a w konsekwencji  realne straty po stronie przedsiębiorcy. Im szybciej uda Ci się to wyłapać, tym szybciej wprowadzić plan naprawczy i zachowasz pożądaną rentowność biznesu. Oczywiście kierowcy muszą mieć świadomość tego, że w firmie stosuje się system monitorowania pojazdów GPS

Na jakie funkcjonalności Routimo warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim system zarządzania flotą Routimo to nie tylko monitorowanie pojazdów GPS w czasie rzeczywistym. To tylko jedna z funkcjonalności, którą wykorzystuje się w procesie zarządzania flotą. Rozwiązanie Routimo składa się z systemu webowego do planowania zadań dla managerów oraz aplikacji mobilnej dla kierowców. Kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę klienci, to m.in.:

  • automatyczne planowanie tras z wieloma punktami uwzględniające założenia biznesowe firmy np. okna czasowe, harmonogramy, ładowność pojazdu 
  • bieżąca weryfikacja stanu realizacji założonej trasy w odniesieniu do czasu i miejsca;
  • automatyczne przydzielanie zadań i tras według regionów/ właściwego oddziału firmy
  • zautomatyzowany monitoring zdarzeń, a także pobieranie raportów:
  • podpis cyfrowy i zdjęcia z miejsca dostawy jako dowód doręczenia/realizacji zadania
  • weryfikacja godziny startu i zakończenia trasy, a także czasu trwania poszczególnych postojów;
  • analiza długości trasy pod kątem zaplanowanych wcześniej kilometrów;
  • weryfikacja możliwości realizacji usługi w danym momencie. 

Na podstawie zebranych danych można sprawdzić, czy założenia przyjęte wobec danej trasy były słuszne, czy jednak należy je zweryfikować. Ponadto sprawdza się efektywność kierowcy na danej trasie, a także w czasie rzeczywistym wprowadza niezbędne korekty. Wszystko po to, aby zoptymalizować trasy samochodów, zwiększyć dochodowość biznesu, a także wyłapać ewentualne nieprawidłowości. Właśnie dlatego Routimo to coś więcej niż system monitorowania pojazdów GPS. 

Jak wpływa to na poprawę funkcjonowania firmy?

Odpowiednio dobrany system zarządzania flotą pojazdów to nieocenione wsparcie dla biznesu. To nie tylko możliwość śledzenia pojazdów za pomocą lokalizacji GPS. To przede wszystkim realna oszczędność czasu na procesie planowania tras pojazdów i redukcja kosztów paliwa. Szacuje się, że w ten sposób osoba odpowiedzialna za logistykę może zaoszczędzić nawet 80% czasu względem tego, ile trzeba go poświęcić na planowanie ręczne przy użyciu w Excela i map Google. Lepiej poprowadzona trasa to także duże oszczędności finansowe. Przejazd przebiega płynniej, kierowca pokonuje mniej kilometrów, a poszczególne punkty ułożone są w logiczny ciąg. Jest to możliwe, dzięki systemowi takiemu jak Routimo, który odpowiada za optymalizację i planowanie tras. To efektywne i wygodne rozwiązanie zarówno dla menedżera, jak i każdego pojedynczego kierowcy w firmie. 

Sprawdź możliwości Routimo 

Posiadanie floty pojazdów to określone wyzwania. W ich realizacji pomoże Ci system Routimo. Zachęcamy do sprawdzenia jego możliwości. System jest elastyczny i jego funkcjonalności można dopasować do wielkości floty, a także realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Oferta skierowana jest do firm prywatnych i podmiotów z sektora publicznego, które na co dzień eksploatują flotę samochodową i chcą zwiększyć jej efektywność w zakresie kosztów i czasu. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem Routimo. Z tym systemem zarządzanie flotą pojazdów będzie jeszcze łatwiejsze. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze