Narzędzia dla firm na rok 2023

Narzędzia dla firm na rok 2023

Poszukując programów, które zostaną wykorzystane w przedsiębiorstwie warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalności. Jak poznać dostępne opcje? Który program będzie najlepszy dla prowadzonego biznesu? Skupiając się na fakturowaniu przedsiębiorca może odszukać na rynku wiele rozwiązań. Które będzie przydatne? To zależy od indywidualnych potrzeb danej działalności.

Prosty w obsłudze, przejrzysty i funkcjonalny

Prowadzenie własnego biznesu jest trudne, szczególnie gdy ciągle zmieniają się regulacje prawne. Jak być na bieżąco z przepisami i fakturować w zgodzie z obowiązującymi w roku 2023 ustawami i rozporządzeniami? Pomocny wówczas okaże się sprawdzony program do fakturowania, który będzie aktualizowany na bieżąco i dostosowywany do wprowadzonych nowelizacji. Oprócz zgodności z przepisami prawnymi, program do faktur musi być prosty w obsłudze. W czasach ciągłego pośpiechu i rosnących wymagań konsumentów w zakresie przeprowadzania szybkich transakcji jest to tym bardziej istotne. Interesującą propozycję przygotowała firma Mega-Tech, a mianowicie program Faktura Small Business Pro. To aplikacja, która służy do fakturowania i zarządzania magazynem. Moduły kasy i magazynu pozwalają, wystawiać podstawowe dokumenty kasowe i magazynowe. Program pomimo rozbudowanych funkcji jest prosty w obsłudze. Producent zadbał o przygotowanie opcji, które uproszczą zachodzące w programie procesy. Chociażby podczas wystawiania faktur przedsiębiorca może wyszukać kontrahenta po numerze NIP w CEIDG. Dodając kolejne produkty czy usługi na dokument, istnieje opcja zapisania produktów do kartoteki, co upraszcza pracę w przyszłości. Program pokazuje wszystkie dokumenty zapłacone i te, które oczekują na płatność. Użytkownik może segregować faktury poprzez dodawanie znaczników, po czym szybko je odszukać w funkcjonalnej wyszukiwarce. Program Faktura Small Business Pro oferuje ponad to wystawianie faktur cyklicznych, seryjne wydruki czy wysyłkę faktur e-mail do klientów. Można go skonfigurować ze sklepem internetowym Shoper.

Nie potrzebuję magazynu, zależy mi na kilku opcjach i co wtedy?

Jeżeli firm jest niewielka, chce wystawić tylko kilka faktur w miesiącu wystarczający może okazać się program Faktura Small Business Lite. To bardzo uproszczone oprogramowanie, z którym poradzi sobie każdy użytkownik komputera. Program pozwoli wystawić podstawowe rodzaje faktur. Aplikację może przetestować pobierając ją ze strony producent: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business-lite/. Pobranie demo nic nie kosztuje, program jest dostępny do darmowego testowanie przez 7 dni. Po tym czasie użytkownik zobaczy na generowanych fakturach napisy o wersji demo. Program ten jest skierowany dla przedsiębiorstw, które poszukują bardzo podstawowego oprogramowania. Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje wystawić faktury w walucie, paragon fiskalny, fakturę dwujęzyczną czy notę korygującą wówczas odpowiednim programem będzie Faktura Small Business Standard.

Rok 2023 zbliża się nieubłagalnie, dlatego warto w porę przetestować najlepsze dla swojej firmy rozwiązania. Propozycje Mega-Tech są znane od lat, stale ulepszane i cieszą się zadowoleniem użytkowników.