Jesteś elektrykiem? Te gadżety mogą Ci się przydać!

Jesteś elektrykiem? Te gadżety mogą Ci się przydać!

Warto wiedzieć

Nie da się ukryć, że zawód elektryka nie jest dla każdego. Wymaga on nie tylko cierpliwości, ale także wysoko rozwiniętych zdolności manualnych. Praca z przewodami nigdy bowiem nie była prosta i przyjemna. Elektrycy muszą liczyć się cały czas nie tylko z samym ryzykiem wyładowań i spięć, które mogą zagrozić ich zdrowiu, a nawet i życiu, ale także muszą oni liczyć się z tym, że kable są wyjątkowo delikatne i można uszkodzić je w dosłownie kilka chwil. Właśnie z tego powodu każdy z elektryków powinien wyposażyć się w szereg narzędzi i niezbędnych gadżetów, dzięki którym będą oni mogli sprawić z pozoru trudna i skomplikowana praca z okablowaniem stanie się o wiele łatwiejsza i poniekąd także i bezpieczniejsze. Jeśli więc jesteś elektrykiem, to sprawdź, które z gadżetów z całą pewnością Ci się przydadzą!

Solidne nożyce do przewodów to absolutna podstawa dla każdego elektryka

Jeśli pracujesz z przewodami i szeroko pojmowanym okablowaniem, to z całą pewnością świetnie zdajesz sobie sprawę, że często jednym z Twoich obowiązków będzie nic innego jak tylko docięcie i odpowiednie dopasowanie kabli. Właśnie dlatego, musisz mieć solidne i wytrzymałe nożyce do przewodów. Z pewnością świetnie wiesz, że w momencie kiedy wielokrotnie próbowałeś przeciąć gumową izolację zwykłym nożem, wówczas była ona praktycznie nie do ruszenia. Nie da się ukryć bowiem, że gumowa osłona izolacyjna jest wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, których przecięcie jest praktycznie niemożliwe. Wówczas nie tylko zniszczysz swój ulubiony nóż, ale także być może nie przetniesz izolacji i doprowadzisz do tego, że miedziane druciki w jej wnętrzu zostaną całkowicie zniszczone. To z kolei może sprawić, że Twoja praca pójdzie na marne, a Ty będziesz musiał zacząć dosłownie wszystko od samego początku. Z tego też powodu o wiele lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z dedykowanych nożyc do przewodów, które szybko i “bezboleśnie” przetną nawet najtwardszą izolację.

Pończochy do przewodów również mogą Ci się przydać!

Kolejnym, niezbędnym akcesorium z którego powinieneś zdecydować się skorzystać są pończochy do przewodów. Do czego Ci się one mogą przydać? Otóż przypomnij sobie ile razy decydowałeś się na to, by przeciągnąć kable i umieścić je w odpowiednim korytku? Okazuje się, że jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczysz, wówczas narazisz je na pokaźne uszkodzenia i być może zaprzepaścisz nawet efekty swojej pracy. Właśnie dlatego takie pończochy do przeciągania przewodów mogą Ci się przydać!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze