Powszechny dostęp do prądu to przywilej naszych czasów, ale także integralny element normalnego funkcjonowania nie tylko gospodarstw domowych, ale też wszystkich firm, niezależnie od branży. W przypadku nieplanowanych, krótkich przerw w dostawie prądu jesteśmy w stanie poradzić sobie z taką niedogodnością. Co jednak, gdy w obliczu coraz większej niestabilności rynku energetycznego planowane braki prądu będą częstsze i dłuższe? W takiej sytuacji musimy się odpowiednio przygotować.
Jak przerwy w dostawie prądu wpływają na nasze życie i biznes?
Planowane przerwy w dostawie prądu to zawsze ogromny stres dla przedsiębiorców, którzy na przestrzeni lat przyzwyczaili się do komfortowego realizowania wszelkich procesów biznesowych w sposób zdalny. Dostęp do nowoczesnego oprogramowania, komputerów, urządzeń biurowych, a nawet całych linii produkcyjnych nie byłby możliwy, gdyby nie stały, powszechny dostęp do prądu. W zależności od skali działania krótkie, kilkunastominutowe braki prądu mogą powodować poważne straty finansowe, np. z powodu przerwania procesu produkcyjnego, ważnego spotkania biznesowego lub realizacji czynności, która nie może odbyć się bez prądu.
Co jednak w przypadku, gdy firma stoi przed koniecznością przygotowania się na długotrwałe przestoje w braku dostępu do elektryczności? Hurtownie zaopatrujące sklepy w produkty wymagające niskiej temperatury? Obiekty, które muszą ze względu na ciągłość działalności mieć dostęp do monitoringu czy systemu umożliwiającego obsługę klientów? W wielu przypadkach nawet planowany, krótki zastój w przepływie prądu może powodować ogromne straty finansowe, nie mówiąc już o kwestiach reputacji firmy, która z tak błahego powodu musi przerwać świadczenie normalnych usług.
Podstawowe zasady przygotowania się do braku prądu
Nie ulega wątpliwości, że blackouty, bo tak mówi się o przerwie w pracy systemów elektromagnetycznych wywołanych brakiem prądu, mogą w niedalekiej przyszłości dyktować warunki prowadzenia działalności, ale też sposób, w jaki podejdziemy do realizacji podstawowych czynności w naszych domach. Dlatego też bez względu na to, czy jesteśmy osobami pracującymi zdalnie czy przedsiębiorcami pilnującymi odpowiedniego działania całej firmy, naszym obowiązkiem jest przygotować się także na ewentualność długotrwałego przestoju w dostępie do prądu. Co zrobić? Przede wszystkim ustalić plan działania na taką ewentualność. Czy firma może dalej działać? Czy jesteśmy w stanie w jakikolwiek obsłużyć klientów? Czy pracownicy są w stanie korzystać z wszystkich praw w miejscu pracy pozbawionym dostępu do prądu? Przewidywanie to klucz do sukcesu w każdej kryzysowej sytuacji. To także powinniśmy przełożyć na sytuację w domu. Czy mamy odpowiednią liczbę świec? W jaki sposób zaopiekujemy się małymi dziećmi czy zwierzętami, gdy przerwa w dostawie prądu będzie się przedłużała także do godzin wieczornych? Bez względu na to, jak dobrze się przygotujemy, nic nie zapewni nam takiej wygody w czasie bez prądu jak agregaty prądotwórcze.
Agregat prądotwórczy – rozwiązanie idealne
Na szczęście z przerwą w dostawie prądu nie musimy być sami. Istnieją urządzenia, które w skuteczny sposób są w stanie zmniejszyć uciążliwe skutki takiego zdarzenia, zarówno w firmie, jak i w domu. Mowa tu o skutecznym agregacie prądotwórczym. Agregat prądotwórczy to urządzenie idealne dla wszystkich, którzy chcą w możliwie jak najlepszy sposób zabezpieczyć się na wypadek braku prądu i normalnie funkcjonować. W obecnych czasach agregaty prądotwórcze to niezwykle wydajne urządzenia, które pozwolą nam pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną w długim czasie.
Oczywiście musimy pamiętać o podstawowych parametrach urządzenia, takich jak moc agregatu, poziom hałasu generowanego przez urządzenie i łatwość w podpięciu go do instalacji. Jeśli jednak znajdziemy urządzenie dopasowane do naszych potrzeb, możemy być pewni, że agregat prądotwórczy uratuje nas przed zgubnymi skutkami przerwie w dostawie energii.