Dlaczego warto posiadać biurko z regulacją wysokości?

Dlaczego warto posiadać biurko z regulacją wysokości?

Biurko to kluczowy element wyposażenia Twojego biura lub gabinetu. To przy nim spędzasz znaczną swojego czasu. Dobrze dobrane biurko to klucz do efektywnej i przyjemnej pracy. Podczas zakupu tego elementu zaopatrzenia, warto wziąć pod uwagę możliwość utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas pracy. Jeżeli chcesz uniknąć problemów zdrowotnych takich jak: bóle kręgosłupa, problemy z krążeniem, otyłość zakup biurka z regulacją wysokości będzie świetnym rozwiązaniem!

Zalety biurka z regulacją wysokości

Biurko z regulacją wysokości posiada szereg zalet. Po pierwsze, daje ono możliwość dostosowania wysokości do pozycji i wzrostu osoby pracującej. Co więcej tego rodzaju rozwiązanie umożliwia sprawną zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Dodatkowo konstrukcje tego rodzaju biurek często umożliwiają ustawienie blatu pod odpowiednim kątem. Takie rozwiązanie może być przydatne dla osób pracujących z dużymi arkuszami papieru- na przykład architektów.

Czy warto pracować na stojąco?

Nie ma wątpliwości, że długotrwała pozycja siedząca ma negatywny wpływ na kręgosłup i mięśnie oraz sprzyja powstawaniu chorób cywilizacyjnych. Długie siedzenie powoduje m.in:

  • duży nacisk na kręgosłup,
  • nacisk na stawy i więzadła,
  • przykurcz mięśni,
  • bóle pleców i głowy,
  • problemy z krążeniem,
  • narażenie na choroby cywilizacyjne.

Aby zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom zdrowotnym, wynikającym z Twojego trybu pracy, warto rozważyć pracę na stojąco. Pozwala ona znacznie zmniejszyć negatywne skutki długotrwałego siedzenia. Dodatkowo badania pokazują, że podczas stania pracuje większa ilość mięśni, dzięki czemu jesteśmy w stanie spalić około 20% kalorii więcej, co może nas uchronić przed problemami z wagą. Warto jednak mieć na uwadze, że stanie w jednej pozycji przez długi czas również może być również szkodliwe dla zdrowia i spowodować zbyt duże obciążenie nóg.

Ponadto wielogodzinne stanie może spowodować mniejszą efektywność pracy. Dodatkowo zmęczenie organizmu spowodowane utrzymywaniem tej pozycji może obniżyć nasze skupienie i szybkość wykonywania zadań. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest częsta zmiana pozycji ciała podczas wykonywania pracy. Najbardziej przyjazna praca dla naszego ciała to ta, która nie wymaga wielogodzinnego przebywania w jednym położeniu. Zmiana pozycji z siedzącej na stojącą (i odwrotnie) będzie korzystna dla Twojego kręgosłupa, poprawi krążenie krwi w organizmie i zmniejszy znużenie spowodowane wykonywaną pracą. Pozycję ciała możesz również dostosować do charakteru aktualnie wykonywanych zadań. Niektóre z nich, na przykład te wymagające większej kreatywności, mogą być wykonywane w bardziej efektywny sposób, gdy stoisz. Podsumowując biurko z regulującą wysokości to jak najbardziej dobry pomysł, który może całkowicie odmienić Twoją pracę, zarówno w domowym zaciszu, jak i w firmowym biurze.

Jakie są rodzaje biurek z regulacją wysokości?

Biurka z regulacja wysokości mogą być regulowane manualnie lub elektrycznie. Biurko z manualną regulacją posiada odpowiednią korbkę przeznaczoną do tego celu. Jest to rozwiązanie idealne dla bardziej cierpliwych osób. Jeżeli do nich nie należysz lepszym wyborem będzie regulacja elektryczna, która jest szybkim i nowoczesnym rozwiązaniem. Bogatą ofertę tego rodzaju biurek znajdziesz w sklepie 10office: https://www.10office.pl/biurka-elektryczne-z-regulacja-wysokosci. Przy zakupie tego rodzaju wyposażenia warto zwrócić uwagę na wymiary i materiał, z którego został wykonany produkt. Weź również pod uwagę jaki zakres regulacji wysokości posiada biurko. Sprawdź również czy potrzebujesz ergonomiczne wcięcia takie jak przepust do przełożenia kabli.

Tekst sponsorowany: Nowoczesne biurka dla firm – 10office.pl