Zastosowania taśmy papierowej w opakowaniach

Zastosowania taśmy papierowej w opakowaniach

Do czego służy taśma papierowa?

Taśma papierowa jest materiałem powszechnie stosowanym do zaklejania wszelkiego rodzaju opakowań, a przede wszystkim kartonów transportowych. Jako materiał ekologiczny i łatwy do utylizacji jest coraz częsciej stosowana przez firmy logistyczne, kurierskie i pocztą. W odróżnieniu od kartonu zabezpieczonego taśmą z tworzywa sztucznego karto oklejony taśmą papierową nadaje się w całości na makulaturę i nie wymaga czasochłonnego i uciążliwego odrywania taśmy. Zastosowanie przy produkcji taśm ekologicznego papieru kraftowego sprawia, że opakowania są również mocno i bezpiecznie oklejone jak w przypadku taśmy z tworzywa sztucznego. Taśma papierowa jewst nieco droższa od tej z tworzywa sztucznego, ale nie mniej wytrzymała i przede wszystkim ekologiczna.

Gdzie można zamówić taśmy papierowe ?

Firma Wolfpak.pl powstała 14 lat temu w Trójmieście. Dynamiczny rozwój sprawił, że stała się jednym z najbardziej liczących się na rynku producentem i dystrybutorem materiałów do pakowania, ze specjalnym wskazaniem na taśmy samoprzylepne. Wolfpak.pl dysponuje własnym działem doradczym, co pozwalaj na wyprodukowanie opakowań zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Specjalnością firmy są taśmy pakowe z nadrukiem. Taśma papierowa z papieru kraftowego produkowana jest w dwóch kolorach – brązowym i białym. Powierzchnia klejąca pokryta jest najwyższej jakości klejem kauczukowym co pozwala na dostateczne zabezpieczenie kartonu. Taśma papierowa może zostac pokryta nadrukiem reklamowym, jej szerokośc i inne parametry można ustalić z doradcą z wolfpak.pl. Firma systematycznie zwiększa ilość opakowań biodegradowalnych i ekologicznych, które mogą byś utylizowane bez szkód dla środowiska naturalnego.

Jakie zalety posiada taśma papierowa ?

Posiada dobrą szczelność i wytrzymałość pozwalającą na jednokrotne owinięcie. Jest stosunkowo odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dobrze przyjmuje nadruk, który po pierwsze może być skutecznym nośnikiem reklamowym, po drugie gwarantuje, że opakowanie nie zostało otwarte i przepakowane ponownie. Na taśmie papierowej można bez trudu pisać flamastrem, bądź długopisem lub przybijać pieczęcie. Dzięki temu, że nie jest śliska napis lub pieczątka nie ulega zatarciu i pozostaje długo czytelna. Ułatwia to znacznie segregowanie przesyłek bądź przechowywanie kartonów w magazynie lub gospodarstwie domowym. Jest nie tylko łatwa i nieszkodliwa w utylizacji, ale nadaje przesyłkom bądź upominkom modny, ekologiczny wygląd.