Z jakich worków korzystają kurierzy?

Z jakich worków korzystają kurierzy?

Koperty i worki kurierskie to artykuły niezbędne przy transporcie przesyłek. Chronią zawartość przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, ale również przed dostępem niepowołanych osób do zawartości opakowania. Można zapakować do nich przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. W dzisiejszym artykule opisujemy podstawowe rodzaje i zastosowania worków kurierskich.

Czym charakteryzują się foliopaki kurierskie?

Worki kurierskie, czyli foliopaki lub po prostu koperty kurierskie to proste w użyciu opakowania z tworzywa sztucznego. Są bardzo lekkie, nie wpływają zatem na całkowitą masę przesyłki, nie zajmują też wiele miejsca. Zdaniem ekspertów ze sklepu internetowego Capital Packaging, oferującego różne rodzaje opakowań foliowych i papierowych, dobrej jakości worki kurierskie są w pełni szczelne i odporne na rozciąganie. Zazwyczaj tego rodzaju opakowania wyposażone są w łatwe w użyciu i szczelne zamknięcie z taśmy samoklejącej. Te przeznaczone do przesyłania poufnej zawartości powinny również być wewnątrz wykończone ciemną folią. Dzięki temu doskonale zabezpieczają zawartość przed dostępem niepowołanych osób. Na rynku można spotkać również przeźroczyste koperty kurierskie. Foliopaki dostępne są zazwyczaj w formatach takich jak standardowe koperty, np. B4, C5 czy B3. Niektórzy producenci oferują także większe rozmiary tego rodzaju opakowań.

Zastosowania kopert kurierskich

Foliopaki kurierskie znajdują szerokie zastosowanie przy transporcie dokumentów. Z tego rodzaju opakowań korzystają pracownicy biur, urzędów czy agencji ubezpieczeniowych, którzy często przesyłają w nich poufną dokumentację. Foliowe koperty często wybierane są też do wysyłania mniejszych paczek przez sklepy internetowe. Bez problemu mieszczą się w nich książki, akcesoria elektroniczne, a nawet smartfony. W przypadku delikatnych przedmiotów konieczne jest ich dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami, np. poprzez zastosowanie kartonowego pudełka z miękką wyściółką.

Duże worki kurierskie znakomicie sprawdzają się przy przesyłaniu odzieży. Z kolei niewielkie, przeźroczyste koperty wykorzystywane są do umieszczenia listów przewozowych na zewnętrznej części innego opakowania. Tego rodzaju zabezpieczenie ochroni dokumenty przed zamoknięciem lub uszkodzeniem. Zaletą foliopaków jest ich niska cena, niewielka waga i rozmiar, co pozwala na zmniejszenie kosztów wysyłki towarów. Co więcej, na zewnętrznej stronie tego rodzaju opakowań można umieścić własny nadruk reklamowy lub logo firmy. Sprawi to, że koperta będzie pełnić funkcję promocyjną.