Wizy do Arabii Saudyjskiej – jak uzyskać dokument?

wizy do arabii saudyjskiej

Ograniczenia w transporcie międzynarodowym związane z niedawną pandemią koronawirusa Sars-Cov-2 stają się coraz mniej uciążliwe. Tym samym czujemy się coraz swobodniej w załatwianiu spraw biznesowych lub zwiedzaniu odległych państw. Jednym z kierunków częstych podróży jest Arabia Saudyjska. Bez względu na to, czy planujemy tam wyjazd służbowo czy też czysto rekreacyjnie, powinniśmy z odpowiednim wyprzedzeniem wyrobić sobie wizę i zadbać o niezbędne formalności. Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego poradnika.

Wiza do Arabii Saudyjskiej – jak ją uzyskać?

Aby móc przekroczyć granicę Arabii Saudyjskiej, musimy dysponować kompletem ważnych dokumentów, do których zalicza się wiza. Jej uzyskanie wymaga od nas nieco poświęcenia, aczkolwiek wszystko jesteśmy w stanie załatwić przez internet. Przede wszystkim wizy do Arabii Saudyjskiej wydawane są przy pomocy specjalnego serwisu internetowego: enjazit.com.sa – adres ten musimy wpisać w przegladarkę internetową. Uzyskanie wizy do Arabii Saudyjskiej wiąże się także z dokonaniem opłaty w wysokości 10,5 USD.

Paszport i inne formalności

Niestety sama wiza nie wystarczy, aby przedostać się na teren omawianego państwa. Musimy dysponować paszportem, którego ważność musi wynosić minimum 6 miesięcy dłużej, niż ważność zamawianej wizy. Oczywiście musimy również wykonać stosowną fotografię do dokumentu wizowego. W grę wchodzi wyłącznie fotografia biometryczna, czyli zdjęcie twarzy na wprost – oczywiście kolorowe.

Serwis Konsularny – niezbędna pomoc

Z racji tego, że uzyskanie wizy i spełnienie wszystkich wymogów związanych z wyjazdem do Arabii Saudyjskiej nie każdemu przychodzi łatwo, warto zdecydować się na profesjonalne wsparcie merytoryczne i fachową pomocą w załatwianiu wszelkich formalności. Więcej informacji na temat wizy do Arabii Saudyjskiej oraz niezbędną pomoc dla wszystkich chętnych, oferuje Serwis Konsularny: www.serwiskonsularny.pl.