Wdrożenie modułów Comach Optima – jak znaleźć najlepsze funkcje dla siebie?

Wdrożenie modułów Comach Optima – jak znaleźć najlepsze funkcje dla siebie?

Każda firma szuka uniwersalnych metod na zwiększenie wydajności pracy. Czy istnieje dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić sporo roboczogodzin? Zdaniem wielu osób tak – to systemy ERP. Zobacz, co warto o nich wiedzieć!

Oprogramowanie Enterprise Resource Planning (ERP) – podstawowe informacje

W pewnym uproszczeniu jest to software dostępny zarówno w formie webowej, jak i jako tradycyjna, instalowalna aplikacja, której głównym celem jest optymalizacja zachodzących w przedsiębiorstwie procesów – bez względu na to, w jakim segmencie rynku działamy.

Wdrożenia ERP pomogą nam lepiej zarządzać wybranymi działami firmy, w tym:

 • księgowością i finansami,
 • logistyką,
 • sprzedażą,
 • produkcją,
 • współpracą i kontaktowaniem się z klientami.

Nie są to wszystkie możliwości takich dedykowanych usług, jednak to właśnie z tych powyższych firmy korzystają najczęściej. Ważne są jednak nie tylko zasoby takiego softu, ale i doświadczenie firmy, która będzie go instalować – przykładowo wdrożenie Comarch Optima oferuje Kotrak.

To uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu prezes firmy, a także wybrane przez niego osoby, na przykład na stanowiskach dyrektorskich, zyskują dostęp do kluczowych danych o kondycji przedsiębiorstwa praktycznie w czasie rzeczywistym.

Można więc szybko oszacować, na jakim etapie jest np. realizacja dużego zamówienia dla przedsiębiorstwa, z którym współpracujemy. Co ważne, ERP to praca ze ścisłymi, wymiernymi danymi. Analizując liczby, np. te o transportach wychodzących, od razu wiemy, czy aby nie trzeba zwiększyć tempa prac, przydzielając do konkretnego zadania kilku dodatkowych pracowników.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wdrożenie Comarch ERP Optima?

Bez wątpienia warto wskazać na to, że jest to oprogramowanie modułowe, czyli takie, którego możliwości możemy szybko rozbudować. Nie trzeba inwestować np. w zupełnie nowe oprogramowanie do zarządzania płacami. To znacznie zwiększa komfort pracy wszystkich osób w firmie, a na dodatek może przekuć się na wymierne korzyści finansowe.

Comarch Optima to także zautomatyzowany obieg dokumentów w firmie. Nie będziemy musieli już sprawdzać, u którego pracownika utknął ważny mail z nowym zleceniem – historia zamówień będzie jasna i przejrzysta, dostępna zawsze wtedy, gdy będziemy jej potrzebować.

Takie dedykowane oprogramowanie ERP pozwoli też na przeglądanie danych nie tylko z firmowego komputera, ale i ze smartfona. Wystarczy podać swoje dane logowania, by szybko, z dowolnego miejsca na świecie, gdzie mamy dostęp do sieci, sprawdzić interesujące nas informacje.

Jakie moduły Comarch Optima wybrać?

Każda firma działa zupełnie inaczej. Nie istnieje więc jedna, uniwersalna lista modułów, która doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkiej, zatrudniającej kilkanaście osób firmie, jak i w wielkiej korporacji, gdzie pracują setki czy tysiące pracowników.

Zawodowcy z takich firm jak Kotrak rozumieją to i stawiają na indywidualne podejście do klienta. To ogromne ułatwienie – przed przystąpieniem do pracy, specjaliści dokładnie przyjrzą się modelowi działania naszego przedsiębiorstwa i dopiero później, na podstawie wcześniej zdobytej wiedzy, zaproponują konkretne rozwiązania.

Wybór samych modułów jest zresztą ogromny. Na liście znajdziemy:

 • Comarch DMS (system workflow),
 • aplikację do generowania sprawozdań – e-Sprawozdania,
 • moduł PPK – do zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi,
 • HRM (do zarządzania pracownikami),
 • e-sklep, czyli platformę handlową online,
 • platformę sprzedażową B2B,
 • software do zaczytywania faktur,
 • system mobilnych aplikacji Comarch Mobile.

Z tak rozbudowanej listy na pewno uda się wytypować dokładnie te rozwiązania, które usprawnią pracę Twojego biznesu!