W jakich sprawach wybrać się do adwokata?

W jakich sprawach wybrać się do adwokata?

Profesjonalna porada prawna może się przydać w wielu sytuacjach życiowych. Los nas nie raz zaskakuje nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje np. w postaci rozprawy w sądzie. W takich przypadkach niezbędne będzie zatrudnienie sprawdzonego adwokata (w Słupsku, Warszawie, Krakowie czy innych, nawet mniejszych miejscowościach funkcjonuje wiele kancelarii adwokackich). Kiedy bezwzględnie należy skorzystać z pomocy adwokata?

W jakich przypadkach powinniśmy zacząć szukać profesjonalnej pomocy?

Pomoc adwokata jest na pewno potrzebna w czasie rozprawy sądowej, a w zasadzie już na wcześniejszym etapie. Osobom, które nie miały nigdy do czynienia z sądem, ani sprawami prawnymi, dobry adwokat wytłumaczy wszystkie kwestie. Profesjonalny język, powoływanie się na numery ustaw czy rozporządzeń każdego laika może przyprawić o ból głowy. Adwokat przełoży język prawa na potoczny, pomoże opanować stres i uprzedzi, jak należy zachować się na rozprawie czy we wcześniejszym postępowaniu.

W jakich sprawach najczęściej pomaga nam adwokat?

Adwokat w Słupsku najczęściej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego. Podobnie jest w innych częściach kraju, ponieważ to właśnie z takimi problemami udajemy się do specjalisty z zakresu prawa. Wiele problemów związanych jest ze sprawami spadkowymi. Prawnik pomoże spisać testament, przepisać darowiznę. Jeżeli będziesz osobą dziedziczącą lub wykluczoną z procesu dziedziczenia, pomoże zakwestionować lub ostatecznie podważyć testament.

W sprawach rozwodowych również przyda się pomoc adwokata

Nie zawsze w sprawach rozwodowych potrzebna jest pomoc adwokata (w Słupsku sprawami rozwodowymi zajmuje się Wydział I Cywilny). W przypadkach, gdy małżonkowie chcą się rozstać polubownie, bez orzekania o winie, nie mają dzieci, nie łączą ich kredyty, można poradzić sobie samodzielnie. Najczęściej jednak sytuacje są dużo bardziej skomplikowane. W czasie rozwodu dochodzi do podziału opieki nad dziećmi, dzielony jest majątek i zobowiązania finansowe. Przez wszystkie meandry związane z tymi procesami pomoże Państwu przejść doświadczony adwokat.

Gdy padniemy ofiarami przestępstw

Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy staje się ofiarą. Statystyki jednak nie kłamią. Z roku na rok rośnie ilość oszustów, którzy mogą wmanewrować nas sytuacje, gdy z ofiar stajemy się winnymi. Kompetentny adwokat — w Słupsku działa ich ok. 40 – będzie reprezentował nas przed sądem, umożliwi udowodnienie naszej niewinności i w konsekwencji pomoże uniknąć więzienia lub kary pieniężnej. Będzie bronił naszych praw przed sędzią, gdy zostaniemy pokrzywdzeni, np. ulegniemy wypadkowi, ktoś nas okradnie czy niesprawiedliwie pomówi.

Gdy powinie nam się noga i staniemy przed sądem

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy bez złych zamiarów wyrządzamy krzywdę innym ludziom lub łamiemy prawo. W sprawach tj. nieumyślne spowodowanie wypadku, uszkodzenie czyjegoś mienia, kradzież czy inne przestępstwo z zakresu prawa karnego, pomoc adwokata jest wręcz niezbędna. Bez niego zasądzony wyrok może być znacznie wyższy, niż byśmy chcieli.