Ubezpieczenie na czas podróży – jak działa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie na czas podróży – jak działa i ile kosztuje?

Dalekie podróże mogą wynikać nie tylko z chęci, ale również i konieczności wyjazdu – np. podróż służbowa. Nie zawsze jednak mamy świadomość możliwych komplikacji, takich jak zagubiony bagaż, nagła choroba lub co gorsza poważny wypadek. Właśnie na takie przypadki warto każdorazowo zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie turystyczne.

Czym jest ubezpieczenie na czas podróży?

Ubezpieczenie turystyczne to specjalna forma polisy ubezpieczeniowej, która pokrywa koszty poniesione na skutek wielu nieprzewidzianych zdarzeń poza granicami Polski. O jakich zdarzeniach może być mowa?

  • utrata lub zgubienie bagażu przez linię lotniczą;
  • opóźnienie lotu;
  • koszty leczenia w przypadku nagłej choroby lub wypadku.

Oczywiście zakres ubezpieczenia może być o wiele większy, w zależności od konkretnej polisy ubezpieczeniowej. Różny może być także koszt takiej polisy oraz suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, która może zostać wypłacona.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że niekiedy koszty leczenia szpitalnego za granicą mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli nie zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczeniowej polisy turystycznej, takie sumy będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Ile kosztuje ubezpieczenie wyjazdowe?

Koszt przeciętnej polisy turystycznej dla jednej osoby może wahać się w granicach 100–200 zł. Cena ta uzależniona jest głównie od sumy ubezpieczenia i zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Im bardziej kompleksowy wariant ubezpieczenia wybierzemy, tym więcej przyjdzie nam za niego zapłacić.

Więcej informacji na temat ubezpieczeń turystycznych, można znaleźć na stronie ubezpieczenieturystyczne.pl.