Trener Personalny: Jak Nim Zostać?

Trener Personalny: Jak Nim Zostać?

Coraz więcej osób zaczyna dbać o swoją sylwetkę, ale także zdrowie przy pomocy ćwiczeń oraz odpowiednio dobranej diety. Aby jednak mieć pewność, że dobrze je dobieramy, kontaktujemy się z trenerami personalnymi, czy też dietetykami. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na ten pierwszy z wymienionych przez nas zawodów. Trener personalny to świetna praca, która ma pewne wymagania. Jak nim zostać?

Trener Personalny – Na Czym Polega Praca?

Wiele osób kochających sport, już od lat dąży do tego, by ich finalny zawód był ściśle związany z ukochaną przez nich aktywnością. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż praca, którą się lubi, po prostu nie jest pracą a przyjemnością. Nikogo, więc nie dziwi, że osoby, które kochają sport, stawiają na zawód, jakim jest trener personalny. Warto jednak wiedzieć, na czym polega taka praca i co musimy zrobić, by się nią zająć?

Jak sama nazwa wskazuje, trener personalny jest osobą, która ze swoim klientem pracuje w pełni indywidualnie. Na podstawie jego celów i sylwetki dobiera odpowiednią dla tej osoby dietę oraz ćwiczenia, które wspólnie pomagają osiągnąć wyznaczony przez waszą dwójkę cel. Oczywiście trener powinien także skupiać się na psychice swoich klientów. Jego zadaniem jest zatem także motywacja w ciężkich chwilach.

Wielu znanych sportowców także sięga po pomoc ze strony trenerów personalnych, gdyż jest to dla nich po prostu wygodne. Aktualnie mamy do czynienia z igrzyskami zimowymi, przez które nasze emocje są wzmożone. Bukmacherzy są w stanie zaoferować nam atrakcyjne zakłady i warto sprawdzać takie oferty jak choćby Bwin kod promocyjny. Nie czekajcie i zapoznajcie się z informacjami zawartymi na oznaczonej stronie.

Jak Zostać Trenerem Personalnym – Wymagania

Wiele osób często zadaje pytania na temat tego, jak zostać trenerem personalnym i jakie wymagania w tym zakresie należy spełnić. Jest to oczywiście trafna zagwozdka, zwłaszcza jeśli chcecie zająć takie stanowisko. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do innych prac, w tej ważne jest wasze wykształcenie, natomiast równie dobrze możecie się posiłkować odpowiednimi kursami i szkoleniami, na które postawicie.

Oznacza to, że choć mile widziane są w tym przypadku studia na AWF, to wcale nie są one czymś najważniejszym. Jeśli chodzi o wymagania trenerów personalnych, to taką podstawą jest fakt posiadania średniego wykształcenia. Studiowanie dietetyki lub fizjoterapii również ogromnie się tutaj przyda i będzie mile widziane przez klientów, którzy będą chcieli zdecydować się na wasze usługi. To jednak nie wszystko.

Musicie mieć na względzie, że pożądanym faktem, który jest tutaj najważniejszy to oczywiście odpowiednia wiedza. Studia mogą ją doskonale uzupełnić, ale ich brak wcale nie wyklucza was z branży. Wiedzę możecie skutecznie pozyskać z odpowiednio prowadzonych kursów i szkoleń, które przyzwyczają nas do dobierania odpowiednich ćwiczeń, czy diet do potrzeb naszego klienta. To od was zależy wasz sukces i owoce pracy.

Ile Zarabia Trener Personalny – Pensja

Warto wiedzieć, że z taką pracą łączy się konkretna pensja, o czym każdy wie. Nie wszyscy mają jednak pojęcie na temat tego, ile właściwie można miesięcznie wyciągnąć z tego zawodu w ciągu miesiąca. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy macie własną działalność, czy pracujecie u kogoś, dlatego też nasza średnia zarobków może nie pokrywać się ze wszystkimi zarobkami takich trenerów. Jakie są jednak widełki?

Okazuje się, że mediana w przypadku średnich zarobków trenerów personalnych w Polsce aktualnie opiewa na 3680 zł brutto. Według tej liczby połowa osób pracujących na takim stanowisku zarabia więcej, a druga połowa mniej od wskazanej pensji. Co ciekawe, jedna czwarta pracowników na tym stanowisku w naszym kraju zarabia 4900 zł brutto. Jak zatem widać, warto kształcić się w stronę tego zawodu. Powodzenia!