System do tworzenia grafików online – czy warto go wdrożyć?

System do tworzenia grafików online

Poprawnie ułożony grafik pracy stanowi fundament dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Niestety stworzenie kompletnego harmonogramu to czasochłonne wyzwanie, a stopień jego trudności wzrasta wraz z liczbą pracowników w firmie. Na szczęście istnieją narzędzia, które znacznie skracają cały proces, tworząc harmonogram zgodnie z Kodeksem pracy. Dlaczego warto wdrożyć system w swojej firmie?

Harmonogram pracowniczy online – jak to działa

Dyspozycyjność pracowników, urlopy i nieregularny czas pracy – z tym właśnie mierzy się personel kadrowy każdego miesiąca, starając się stworzyć optymalny grafik dla każdego z podwładnych. Jeśli dotychczasowy harmonogram czasu pracy był tworzony na kartce lub w arkuszu kalkulacyjnym, czynność ta zajmowała mnóstwo cennego czasu.
Współczesne narzędzia online pozwalają na automatyczne generowanie grafików, zachowując ich pełną przejrzystość. Czas przeznaczony na tę czynność skraca się do niezbędnego minimum, pozwalając na podejmowanie innych, równie efektywnych działań na rzecz przedsiębiorstwa.

Optymalizacja kosztów i większe przychody

Układanie grafiku dla pracowników firmy to czasochłonne zajęcie. Często oznacza to pracę w nadgodzinach, co przekłada się na zwiększenie kosztów przedsiębiorstwa. System do tworzenia grafików online pozwoli skrócić czas przeznaczony na tworzenie harmonogramu pracy, optymalizując bieżące zapotrzebowanie na roboczogodziny wszystkich pracowników.

Rozsądne lokowanie godzin pozwoli uniknąć przestojów w firmie lub nadmiaru personelu w godzinach, które nie generują aż tyle przychodów, by pokryć koszty związane z czasem pracy każdego z pracujących. System do tworzenia grafików online przełoży się na prawidłowe dysponowanie wymiarem czasu pracy, zwiększając tym samym przychody w firmie.

Eliminacja błędów w grafiku

Błędy i niedopatrzenia wpisane są w ludzką naturę i mogą zdarzyć się każdemu. Jeśli pojawiają się one w harmonogramie czasu pracy, może to oznaczać zmniejszenie zysków dla przedsiębiorstwa. Narzędzia elektroniczne pomogą całkowicie wyeliminować ewentualne błędy i prawidłowo zbilansować roboczogodziny zgodnie z Kodeksem pracy. Aplikacje informują o przekroczeniu norm pracowniczych, co znacznie ułatwia panowanie nad okresem rozliczeniowym nie tylko w trybie miesięcznym, ale i kwartalnym a nawet rocznym.

Dostęp do harmonogramu dla pracowników

Program do automatycznej ewidencji czasu pracy dostępny jest w wersji na wszystkie urządzenia. W każdej chwili pracownicy mogą sprawdzić swój grafik nie tylko w komputerze, ale i w telefonie lub na tablecie. Nie ma powodu do zmartwień o dane pracowników – zgodnie z wytycznymi RODO są one chronione we właściwy sposób.

Możliwość integracji z systemem płac

Przygotowany w programie harmonogram zawiera niezbędne dane dotyczące czasu pracy, urlopów, nadgodzin, godzin nocnych i nieobecności. Automatyczne podsumowanie generowane przez system ułatwia naliczanie płac. Co więcej, aplikację można zintegrować z programem płacowym, co znacznie usprawni pracę działu kadr.

System do tworzenia grafików online to nie tylko niższe koszty i oszczędność czasu, ale i wykluczenie błędów oraz usprawnienie pracy całej firmy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze