Studia pedagogiczne online – czy warto zapisać się na podyplomówkę?

Studia pedagogiczne online – czy warto zapisać się na podyplomówkę?

Różności

Rozwój technologiczny sprawił, że większość branż przeniosła się do internetu. W przypadku tej edukacyjnej nie mogło być inaczej. Dzięki temu studenci mają  aktualnie możliwość zapisania się na studia pedagogiczne online. Masz już dyplom licencjata i/lub magistra i chcesz się nadal rozwijać? Podpowiadamy, czy warto rozważyć kierunek podyplomowy nauczany przez internet.

Na czym polegają studia pedagogiczne online?

Podyplomowe studia pedagogiczne online, na które możesz zapisać się na stronie https://studia-pedagogiczne.pl/, to możliwość zdobywania wiedzy i nowych  kwalifikacji całkowicie przez internet. Zasady nauczania są takie same, co w przypadku kształcenia stacjonarnego – przebieg nauki jest zgony z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a po obronie pracy dyplomowej otrzymujesz świadectwo ukończenia studiów pedagogicznych.

Różnica polega na formie prowadzenia zajęć i przeprowadzania testów – odbywają się one za pośrednictwem platformy e-learningowej. To właśnie tam znajdziesz niezbędne materiały w formie wykładów, ćwiczeń czy prezentacji. W trakcie semestru należy zdać testy cząstkowe, a na zakończenie otrzymać pozytywną ocenę z testu generalnego. Oczywiście, w przypadku pedagogiki niezwykle ważne jest doświadczenie zawodowe, które zdobywa się w trakcie praktyk. Te muszą odbywać się stacjonarnie w wybranej przez ciebie, zgodnej z kierunkiem placówce.

Jakie kierunki podyplomowych studiów pedagogicznych można skończyć przez internet?

Jeśli chodzi o ofertę podyplomowych studiów pedagogicznych online, to jest ona dość szeroka i różnorodna. Możesz zapisać się na kierunki związane ściśle z  pedagogiką – metodykę nauczania, organizację i zarządzanie oświatą czy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Wśród dostępnych ścieżek znajdziesz również takie propozycje jak wczesne nauczanie jeżyka obcego (angielskiego i niemieckiego), kierunki z zakresu terapii – arteterapię, terapię zajęciową czy bajkoterapię, a także integrację sensoryczną. To dopiero początek długiej listy podyplomowych studiów pedagogicznych online, które możesz ukończyć całkowicie przez internet.

Czy podyplomowe studia pedagogiczne online to dobry pomysł?

Oczywiście, podyplomowe studia pedagogiczne online to jedno z najwygodniejszych i najpraktyczniejszych sposobów na zdobywanie nowych umiejętności. Dla wielu osób, które wiążą swoją przyszłość z pedagogiką, jest to także jedyna możliwość na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania wybranego zawodu.

Studia pedagogiczne online – jaką uczelnię wybrać?

Przed wpłatą opłaty rekrutacyjnej znajdź chwilę, aby zapoznać się z opiniami absolwentów na temat interesującej cię szkoły oraz wykładającej w niej kadry. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że czas poświęcony na naukę zaowocuje cenną wiedzą i umiejętnościami, które pomogą ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Jeżeli chcesz zapisać się na studia pedagogiczne online, to warto wybrać kierunek podyplomowy oferowany przez zaufaną placówkę mającą status uczelni wyższej, taką jak Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze