Starodawne oświetlenie wnętrz – co znajdziemy na rynku?

Starodawne oświetlenie wnętrz – co znajdziemy na rynku?

Obecnie w sklepach z antykami znajdziemy tysiące form dekoracji naszych domów i mieszkań. Oprócz klasycznych mebli i dodatków, ogromnych zainteresowaniem cieszą się starodawne lampy i kinkiety. Co warto o nich wiedzieć i w jakich wnętrzach sprawdzą się szczególnie dobrze? Sprawdź nasz dzisiejszy poradnik!

Dla kogo są lampy antyczne?

Różnego rodzaju lampy antyczne to świetna forma dekoracji wnętrz, utrzymanych w stylu retro, vintage, rustykalnym czy loftowym. Tego typu elementy podnoszą atrakcyjność pomieszczeń głównie po zmroku, kiedy to w cudowny i niepowtarzalny sposób rozświetlają wnętrze. Co ciekawe, większość zabytkowych lamp obecna na rynku, została dobrze odrestaurowana i posiada wprawione gniazda o nowoczesnym standardzie, np. E27. Dzięki temu w antyczny kinkiet czy żyrandol, możemy wkręcić nowoczesną i energooszczędną żarówkę typu LED.

Co oprócz starych lamp warto kupić?

Oprócz starych lamp, kinkietów czy plafonów, na rynku znajdziemy całe mnóstwo innych elementów wyposażenia wnętrz. Zaliczyć do nich można np. stare meble, komody, zegary, obrazy olejne czy szafki. Wybór jest obecnie ogromny i bez trudu dobierzemy wyposażenie do wnętrz utrzymanych na styl loftowy, vintage czy rustykalny.