Skup mieszkań: szybka gotówka i brak stresu – dlaczego warto skorzystać

Skup mieszkań: szybka gotówka i brak stresu – dlaczego warto skorzystać

Cenisz spokój i pewny zysk w ramach bezpiecznej transakcji? Zależy Ci na szybkim przypływie gotówki? Jeśli jesteś właścicielką lub właścicielem mieszkania w dużym polskim mieście albo kurorcie turystycznym, możesz zainteresować się ofertą szybkiego skupu nieruchomości. W Polsce nie brakuje firm, które prowadzą skup nieruchomości, dlatego najlepiej wybrać tę o dużym doświadczeniu i renomie. Co warto wiedzieć o skupie mieszkań?

Skup nieruchomości – czy warto w ten sposób sprzedać swoje mieszkanie?

Sprzedaż nieruchomości bywa nie lada wyzwaniem. W obecnych realiach gospodarczych wielu potencjalnych zainteresowanych kupieniem Twojego mieszkania, domu czy działki nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który pozwalałby im na zakup nieruchomości. Właśnie dlatego sprzedaż mieszkania coraz częściej staje się naprawdę długim procesem.

Zależy Ci na szybkim przypływie gotówki, bo np. planujesz zakup większej nieruchomości, na którą wpłaciłaś lub wpłaciłeś zadatek? Chcesz przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży nieruchomości na wkład własny wymagany przed bank kredytujący kupno Twojego nowego lokum? W takim razie pomyśl o firmie, która oferuje szybki skup mieszkań, gwarantując minimum formalności i szybki przelew należności.

Poszukaj doświadczonego przedsiębiorstwa, które w swojej ofercie zamieściło informację: skupujemy mieszkania. W wyborze kieruj się jego renomą i informacjami o tym, czy zajmuje się też nieruchomościami z trudną sytuacją prawną, np. skupem zadłużonych mieszkań. W zależności od tego, jaki jest stan prawny Twojej nieruchomości, możesz liczyć zazwyczaj na wycenę sięgającą maksymalnie 85% wartości rynkowej podobnych nieruchomości położonych w Twojej okolicy. Po zaakceptowaniu wyceny i zarezerwowaniu wizyty u notariusza umów się z przedstawicielem firmy na bezpieczną dla Ciebie płatność – najlepiej, aby był to przelew wykonany jeszcze w kancelarii notarialnej.

Szybki skup nieruchomości – najważniejsze zalety

Najważniejszym plusem współpracy z firmą, która oferuje szybki skup nieruchomości, jest wsparcie specjalistów w dopełnieniu wszelkich formalności, maksymalne skrócenia całego procesu, a także szybki przelew należności za mieszkanie. To wszystko sprawia, że przez proces sprzedaży nieruchomości przejdziesz bezstresowo – możesz liczyć na fachowe doradztwo pewnego kontrahenta, który za Twój dom, działkę czy mieszkanie płaci gotówką, a nie pieniędzmi pochodzącymi z kredytu.

Dodatkową zaletą dla osób, które chcą sprzedać mieszkanie czy dom w trudnej sytuacji prawnej, jest to, że firmy o takim profilu działalności m.in. skupują zadłużone nieruchomości, mieszkania z lokatorami czy działki ze służebnością. W zależności od tego, jak bardzo skomplikowana jest sytuacja prawna nieruchomości, skupujący przedstawi wycenę na kwotę stanowiącą najczęściej od 20% do 85% średniej ceny transakcyjnej podobnych nieruchomości w okolicy. Warto pamiętać, że najwyższa cena dotyczy nieruchomości wolnych od wad lub do remontu, a także obciążonych hipoteką lub zadłużonych. Z kolei najmniejszy procent ceny rynkowej otrzymasz za nieruchomość ze służebnością lub dożywociem, a także za udziały w nieruchomości.

Podsumowując, skup mieszkań zapewnia bezpieczną transakcję, która pozwoli Ci uniknąć stresu i sprawi, że na Twoim koncie szybko pojawi się gotówka ze sprzedaży domu czy mieszkania. Jeżeli zależy Ci na czasie, prawdopodobnie taki sposób sprzedaży nieruchomości okaże się dla Ciebie najlepszy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze