Rozkwit rynku nieruchomości w Bułgarii: Apartamenty jako atrakcyjna opcja inwestycyjna.

Rozkwit rynku nieruchomości w Bułgarii: Apartamenty jako atrakcyjna opcja inwestycyjna.

Ostatnie lata to dynamiczny rozkwit rynku nieruchomości w Bułgarii. To sprawia, że wielu zagranicznych inwestorów decyduje się na zakup apartamentu nad Morzem Czarnym. To zarówno atrakcyjna opcja inwestycyjna, jak i wybór na mieszkanie do życia. Wśród kupujących znajduje się wielu Polaków, których kuszą niskie ceny oraz wysoka stopa zwrotu. Sprawdź, dlaczego apartamenty w Bułgarii to dobra opcja inwestycyjna.

Niskie ceny zakupu i utrzymania nieruchomości 

Oczywiście jednym z kluczowych aspektów branych pod uwagę w procesie zakupu jest cena nieruchomości. Bułgaria może tu poszczycić się jednymi z najniższych, o ile nie najniższymi cenami w całej Unii Europejskiej. Atrakcyjne apartamenty typu studio można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zakup dużych apartamentów lub domów to inwestycja nawet 2-3 razy niższa niż w Polsce. Dzięki temu na zakup nieruchomości inwestycyjnej w Bułgarii może zdecydować się więcej Polaków. Do tego dostępne są atrakcyjne formy pozyskania finansowania, czy też opcje zakupu apartamentów na raty. Poza niską ceną zakupu warto zwrócić uwagę na korzystne prawo podatkowe i niższe koszty utrzymania mieszkania lub domu. To wszystko przekłada się na krótszy czas zwrotu z inwestycji i zwiększone przychody. 

Wysoka stopa zwrotu 

Stosunkowo niska cena zakupu i małe koszty utrzymania nieruchomości w Bułgarii idą w parze z dużym zainteresowaniem turystycznym. Atrakcyjne miejscowości takie jak: Słoneczny Brzeg, Elenite, Sveti Vlas, Nessebar, czy też Pomorie cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. W tym gronie znajduje się również wielu Polaków. Duże zainteresowanie pozwala na utrzymanie korzystnych, z punktu widzenia inwestora, cen najmu krótkoterminowego, co przekłada się na szybszy zwrot z inwestycji. Standardowo czas zwrotu z inwestycji wynosi poniżej 10 lat i zależy to od ceny nieruchomości oraz jej standardu i obłożenia. Większość państw europejskich ma dogodne połączenia lotnicze z Bułgarią, a ofertą w tym obszarze posiadają również tani przewoźnicy. To dodatkowo napędza zapotrzebowanie na turystyczne apartamenty. Bułgaria w tym zakresie daje inwestorom wiele możliwości. 

Wydłużony sezon i słoneczna pogoda przez cały rok 

Atutem Bułgarii jest piękna pogoda. Miejscowości zlokalizowane nad Morzem Czarnym szczycą się wysoką średnią roczną temperaturą i słońcem przez całe lato. Dogodne połączenia z Polski zaczynają się już w kwietniu, dzięki czemu właściciel z powodzeniem dostanie się do swojej nieruchomości już na długi majowy weekend. W Bułgarii doskonale odnajdują się zarówno fani plażowania, jak i trekingu. To kraj, który oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu, a okoliczna flora i fauna należą do najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych w Europie. Nie brakuje tu m.in. egzotycznej roślinności, pięknych gór i ścieżek spacerowych. Duży potencjał Bułgarii przekłada się na zainteresowanie różnych grup turystów i większe korzyści dla właścicieli nieruchomości. 

Bezpieczeństwo zakupu 

Od 2007 roku Bułgaria należy do Unii Europejskiej, dzięki czemu przy kupnie nieruchomości obowiązują prostsze procedury, niż w przypadku wielu innych popularnych lokalizacji inwestycyjnych. Ponadto warto nawiązać współpracę z renomowanym partnerem w zakresie pomocy w zakupie nieruchomości inwestycyjnej, dzięki czemu minimalizuje się ewentualne ryzyko i otrzymuje się gwarancję bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji. Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, koniecznie sprawdź różne możliwości i dopasuj apartament bezpośrednio do swoich potrzeb. 

Sprawdź ofertę Bułgaria Okiem Tubylca

Sprawdzonym partnerem w zakresie inwestycji w nieruchomości w Bułgarii jest Bułgaria Okiem Tubylca. To zespół ekspertów i mieszkańców tego kraju, którzy doskonale orientują się w lokalnych przepisach i pomogą w znalezieniu prawdziwej perełki. Firma oferuje apartamenty w Bułgarii na sprzedaż w popularnych ośrodkach turystycznych, w tym w prestiżowych kompleksach takich jak m.in.: Grand Resort, Barcelo, Privilege Fort, Prestige Fort, Waterpark Fort, czy też Sorento. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy Bułgaria Okiem Tubylca, która oferuje kompleksowe wsparcie zakupowe, a także pomoc w pozyskaniu finansowania inwestycji. To prawdziwi specjaliści w tym zakresie.