Przecinarki tarczowe ExactCut – właściwości

Przecinarki tarczowe ExactCut - właściwości

Nowoczesne przecinarki tarczowe EXACTCUT to bardzo uniwersalne urządzenia, dlatego też spotkać je można zarówno w niewielkich warsztatach prywatnych, jak i w bardzo dużych zakładach produkcyjnych. Wydajne urządzenia zaprojektowane zostały w taki sposób, aby znacząco przyśpieszyć i ułatwić pracę. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie szybkość i precyzję cięcia, powinny jak najszybciej zapoznać się z urządzeniami czeskiej firmy ExactCut.

Czym wyróżniają się uniwersalne przecinarki tarczowe EXACTCUT?

Przecinarka tarczowa EXACTCUT jest bardzo wydajna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu z jej dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Po profesjonalne przecinarki ExactCut powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które często tną grube pręty. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku dostępne są dwie różne serie produktów (T i M), dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jeżeli chodzi o serię T, to są to uniwersalne urządzenia produkowane seryjnie, które wyróżniają się szerokimi możliwościami konfiguracji. Poszczególne parametry techniczne przecinarki należy umiejętnie dopasować do obrabianego materiału. Tylko wysokiej jakości piły tarczowe są w stanie zapewnić nie tylko szybkość realizacji prac, ale również niespotykaną precyzję. Urządzenia z serii M, to znacznie bardziej zaawansowane maszyny, które dedykowane są głównie do profesjonalnych zakładów produkcyjnych. Piły tarczowe ExactCut w odróżnieniu od pił tarczowych przystosowane są głównie do cięcia poprzecznego i wzdłużnego. Piła tarczowa doskonale sprawdzi się także do cięcia pod kątem. Do cięcia długich elementów warto wykorzystać specjalne wózki boczne.

Jakie właściwości mają najlepsze przecinarki ExactCut?

Najlepsze przecinarki ExactCut wyróżniają się solidną konstrukcją, dzięki której możliwe jest skuteczne tłumienie drgań. Poszczególne elementy przecinarki są zamontowane bardzo stabilnie, dlatego też cała konstrukcja jest dość sztywna. W dużej mierze to właśnie dzięki wyeliminowaniu drgań można liczyć na precyzję cięcia. Nowoczesne przecinarki tarczowe EXACTCUT wyposażone są dodatkowo w specjalny system tłumienia drgań, który oparty jest na betonie polimerowym. Najważniejszymi parametrami nowoczesnych przecinarek jest oczywiście ich prędkość oraz jakość sterowania. Pamiętać należy także o tym, że na prędkość cięcia duży wpływ ma grubość oraz twardość obrabianego materiału. Oryginalne piły tarczowe ExactCut zapewniają łatwy dostęp, dzięki czemu można liczyć na wysoką higienę pracy. Nowoczesne piły tarczowe wyposażone są w obudowę, która szczelnie zakrywa wszystkie elementy mechanizmu. Opisywana obudowa zaprojektowana jest w taki sposób, aby nie utrudniać dostępu do kluczowych punktów obsługi. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim przy wymianie tarcz tnących. Dużym atutem przecinarek marki EXACTCUT jest także modułowa konstrukcja, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać optymalny sprzęt do swojego zakładu produkcyjnego.

Przecinarki tarczowe na indywidualne zamówienie

Jak wspomniano powyżej przecinarki tarczowe serii M można indywidualnie skonfigurować do wszystkich zakładów produkcyjnych i do każdej branży. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. W dużej mierze to właśnie dzięki indywidualnej konfiguracji możliwe jest błyskawiczne przejście do kolejnych procesów obróbki (np. kucia, formowania lub prasowania). W największych zakładach, które realizują dużo zleceń idealnie sprawdzi się nowoczesna przecinarka Exactcut 205, która oferuje wydajność cięcia do 205 mm. Znakiem charakterystycznym opisywanego urządzenia jest nie tylko bardzo wysoka wydajność i niespotykana precyzja, ale również bezpieczna praca, łatwa obsługa, intuicyjne sterowanie oraz niski poziom hałasu. Za komfortową pracę odpowiada niezawodne sterowanie hydrauliczne i intuicyjny panel dotykowy. Dzięki specjalnej szczotce czyszczącej tarcze z wiór raz na zawsze można zapomnieć o długich przestojach. W mniejszych zakładach doskonale sprawdzi się przecinarka Exactcut 105 o wydajności cięcia do 105 mm. Zobacz więcej na temat przecinarek tarczowych ExactCut na: https://www.bomar-poland.com.pl/tarczowki-exactcut/

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze