Pożyczka pod zastaw auta – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka pod zastaw auta – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka pod zastaw auta to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki, ale ich zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać ją w banku. Zabezpieczeniem pożyczki jest w tym wypadku samochód, którego jest się jedynym właścicielem. Pożyczka pod zastaw samochodu może być alternatywą dla zwykłego kredytu gotówkowego lub chwilówki. Zobacz, co warto wiedzieć o tego typu zobowiązaniu i jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać.

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Jeśli nie masz zbyt dobrej zdolności kredytowej i masz przez to problemy z uzyskaniem kredytu w banku, to powinieneś zastanowić się właśnie nad pożyczką pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. Jest to produkt finansowy, z którego mogą skorzystać osoby zadłużone, a nawet te, wobec których prowadzona jest egzekucja komornicza i windykacja. Tego rodzaju pożyczka jest dostępna w prywatnych firmach pożyczkowych, które są znane z tego, że udzielają pieniędzy chętniej i szybciej niż tradycyjne banki. Jeśli więc masz problem z uzyskaniem zobowiązania w banku, to wizyta w prywatnej firmie pożyczkowej może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki.

Pożyczka pod zastaw samochodu działa na podobnych zasadach co zwykła pożyczka z tą różnicą, że w ramach niej można uzyskać większą kwotę na dłuższy okres kredytowania. Jest tak, ponieważ do umowy dołączone są dwa dodatkowe dokumenty – umowa przewłaszczenia samochodu i pełnomocnictwo upoważniające pożyczkodawcę do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu. W momencie, gdy pożyczkodawca zaprzestanie spłacać zobowiązanie, firma pożyczkowa może sprzedać auto, aby odzyskać środki pieniężne.

Warunki przyznania pożyczki pod zastaw auta

Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw auta, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków, które stawia przed swoimi klientami większość firm pożyczkowych. Mianowicie musisz być pełnoletni, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, mieć ważny dowód osobisty i być jedynym właścicielem zastawianego auta. Oprócz tego samochód musi mieć ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Większość firm pożyczkowych określa też maksymalny wiek, który może mieć zastawiany samochód. Zbyt stare auto nie może zostać zastawione, ponieważ będzie ono nieopłacalne dla firmy pożyczkowej. Maksymalny wiek pojazdu to zazwyczaj ok. 10 lat.

Jeśli potrzebujesz pomocy we wnioskowaniu o pożyczkę pod zastaw auta, to skontaktuj się z doradcą finansowym. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą pożyczkę pod zastaw auta i pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności. Współpraca z doradcą przebiega sprawnie i możesz liczyć na to, że odpowie on na Twoje pytania dotyczące produktów finansowych. Na podstawie informacji, które przekażesz doradcy znajdzie on dla Ciebie produkt finansowy dopasowany do Twoich obecnych możliwości finansowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszą pożyczkę pod zastaw auta, która jest dostępna na rynku.