Pościel bawełniana – postaw na naturę

Pościel bawełniana

Wielu z nas staje przed dylematem jaki komplet pościeli powinnam wybrać aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek? Na rynku jest ogrom różnych pościeli, możemy znaleźć komplety syntetyczne, wykonane z jedwabiu lub z naturalnej bawełny, ten ostatni rodzaj coraz częściej gości w naszych sypialniach, nie bez powodu! Bawełna jest naturalnym materiałem, który dba o nasze ciało. Jeśli chcesz zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen polecamy abyś wybrała komplet wykonany z bawełny, a dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Pościel z bawełny – cechy charakterystyczne

Pościel bawełniana to jeden z najczęściej wybieranych kompletów do sypialni, ogrom wzorów oraz duży wybór rozmiarów pozwala na wybór produktu w taki sposób aby zarówno komponował się z wystrojem sypialni ale spełniał nasze wymagania odnośnie wymiarów łóżka i kołdry. Bawełniane komplety jednak posiadają kilka cech, które w dużym stopniu wypływają na nasze zdrowie i komfort snu:

  • Naturalny materiał, który nie podrażnia skóry, pościel bawełniana posiada gładką powierzchnię, w dotyku jest niezwykle przyjemna. Taki rodzaj pościeli może być używany przez osoby posiadające alergie.
  • Bawełna jest przewiewna, doskonale przepuszcza powietrze podczas snu oraz odprowadza nadmiar wilgoci, dzięki temu zapobiega nadmiernemu poceniu się i przegrzaniu ciała, w ten sposób zadasz o swoje zdrowie.
  • Wytrzymałość – produkty wykonane z bawełny wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia, komplet pozostanie w świetnym stanie nawet po wielu praniach.
  • Konserwacja – taki rodzaj pościeli jest bardzo łatwy w czyszczeniu, może być prany w pralce automatyczne w temperaturze od 40 do 60°C oraz suszony zarówno w sposób tradycyjny jak i w suszarce. Niestety bawełna płaska się gniecie i wymaga prasowania.

Bawełna to nie tylko bawełna płaska

Bawełna jest materiałem, z którego wykonuje się kilka rodzajów pościeli, bawełna płaska to jeden z najczęściej występujących na rynku, jednak często możemy spotkać się również z pościelą z kory lub z satyny bawełnianej, obydwa rodzaje posiadają podobne cechy charakterystyczne co bawełna płaska z delikatnymi różnicami:

  • Pościel z satyny bawełnianej – zalicza się do produktów eleganckich, posiada gładką powierzchnię a jej cechą charakterystyczną jest delikatny połysk, dzięki któremu kolory oraz wzory mienią się pod wpływem światła. Satyna jest znacznie delikatniejsza w dotyku niż bawełna płaska.
  • Pościel z kory – staje się tradycją w Polskich sypialniach, jest to produkt, który został pokochany za swoją prostotę w czyszczeniu, można ją prać w pralce i suszyć w sposób tradycyjny, jednak najważniejsze jest to że nie wymaga prasowania, po wysuszeniu jest gotowa do ponownego użycia.

Na cały rok?

Produkty wykonane z bawełnianej tkaniny mogą być używane przez cały rok, w zależności od rodzaju pościeli możemy wybrać produkty z satyny bawełnianej, które polecane są na cieplejsze pory roku lub wybrać grubszą korę, która sprawdzi się zarówno podczas lata oraz chłodnych, zimowych nocy.

Źródło https://i-posciel.pl