Pomoc psychologiczna – nie bój się po nią sięgnąć

Pomoc psychologiczna – nie bój się po nią sięgnąć

Świadomość zdrowotna rośnie z roku na rok w naszym kraju i choć nadal pozostaje jeszcze sporo do zrobienia, widać często już pierwsze rezultaty nowego spojrzenia na nasze zdrowie, szczególnie wśród młodszego pokolenia. Przez lata wizyta u psychologa czy też psychiatry była odbierana dość negatywnie, a osoby poszukujące takiej pomocy często spotykały rozmaite formy ostracyzmu. Dziś jednak między innymi za sprawą wielu kampanii społecznych możemy już śmiało powiedzieć o zmianie podejścia i nastawienia.

Psychika równie ważna jak ciało

Zdrowie psychiczne od pewnego czasu jest już traktowane całkiem poważnie, choć przez całe dekady bywało z tym różnie. Oczywiście nadal musimy sporo zmienić, ale dziś już nikt nie umniejsza poważnym problemom psychicznym, a także długotrwałym zaburzeniu nastroju, które do poważnych chorób mogą prowadzić, a także same w sobie znacząco utrudniać nam codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. To na co należy się przede wszystkim nastawić to wczesne zagregowanie. Gdy tylko bowiem czujemy, że nasz nastrój od dłuższego czasu jest negatywny lub odczuwamy jego chwiejność, dopadają nas złe myśli – to moment, by skonsultować się z psychologiem. Od czasu reakcji często zależy to

Wsparcie w przypadku depresji

Depresja jest obecne jedną z częściej diagnozowanych jednostek chorobowych spośród zaburzeń psychicznych. To problem, który dotyka nieprawdopodobnej wręcz ilości osób. W Polsce liczba ta może sięgać nawet 2 milionów przypadków. To choroba niebezpieczna, która potencjalnie może być dla osoby chorej nawet śmiertelna. Zachęcenie do terapii lub też samodzielne przyjście na nią, gdy problem nas właśnie dotyczy może być pierwszym ważnym krokiem do zdrowienia, choć rzecz jasna proces będzie długotrwały i wymagający. Ten pierwszy krok jednak w tym wypadku jest absolutnie najważniejszy i kluczowy. Sięgnij po pomoc.

Terapia psychologiczna – również online

Czasy mocno się zmieniły i ostatnio dopuszcza się coraz częściej nowoczesne metody prowadzenia terapii psychologicznej czy też psychoterapii. Psycholog w Warszawie przyjmuje również online, co może mieć dla wielu osób kluczowe znaczenie i wręcz być zachęcające do skorzystania z takiej wizyty. Pozwala również na kontynuowanie rozpoczętych terapii na przykład po wyjechaniu ze stolicy do innego miasta. Gabinet na Ursynowie to oczywiście także klasyczne wizyty twarzą w twarz z psychoterapeutą lub psychologiem. W miejscu tym uzyskamy pomoc i wsparcie oraz zostaną nam wskazane możliwe metody leczenia naszego problemu.