Płytki PCB na zamówienie – czym kierować się przy wyborze producenta?

Płytki PCB na zamówienie - czym kierować się przy wyborze producenta?

Jednym z kluczowych czynników wpływających na żywotność elektroniki jest jakość obwodów drukowanych, które są nieodzownym elementem zarówno przedmiotów codziennego użytku, jak i specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Z tego powodu niezwykle ważny jest wybór wiarygodnego, sprawdzonego producenta PCB.

Wsparcie techniczne na każdym etapie

Profesjonalna produkcja PCB to skomplikowany, wieloetapowy proces. Rozpoczyna się on od przyjęcia przez wykonawcę projektu obwodu drukowanego. Następnie obejmuje m.in. otworowanie, nakładanie i utwardzanie fotopolimeru, galwanizację, wytrawianie, nakładanie soldermaski i końcową obróbkę mechaniczną. W przypadku profesjonalnej firmy mówimy o zespole specjalistów, który czuwa nad projektem od samego początku, szczególnie w fazie przyjmowania i przetwarzania zamówienia. To moment, w którym producent powinien zwrócić szczególną uwagę na wszelkie błędy i nieprawidłowości w projekcie. Pominięcie tego etapu może oznaczać, że końcowy produkt będzie niesprawny. 

Aby upewnić się, że proces produkcji przebiega prawidłowo, przeprowadza się testowanie obwodu drukowanego. W Techno-Service S.A. TS PCB wykonuje się testy optyczne (AOI, z ang. Automatic Optic Inspection, Automatyczna Inspekcja Optyczna), które sprawdzają, czy wszystkie elementy mozaiki zostały prawidłowo odwzorowane. Ponadto obwód jest testowany elektrycznie, co pozwala stwierdzić, czy wszystkie połączenia elektryczne w PCB są prawidłowe. 

Nowoczesny park maszynowy

Uzyskanie wysokiej jakości obwodów drukowanych jest możliwe dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, którym dysponujemy w Techno-Service S.A. TS PCB. Jego powierzchnia to ok. 3750 m2. Na wyposażeniu posiadamy ponad 190 maszyn, w tym m.in. 14 wiertarek i 4 frezarki, 3 rylcarki oraz 5 testerów, w tym 3 nowoczesne urządzenia A5 Neo (testery typu flying probe do weryfikowania połączeń elektrycznych). Maszyny to jednak nie wszystko. Wyróżnia nas profesjonalna kadra złożona z wysokiej klasy inżynierów CAM, wykwalifikowanego zespołu specjalistów do spraw jakości, zarządzania produkcją, obsługi klienta oraz operatorów maszyn. Doświadczona kadra gwarantuje szybkie przygotowanie oferty cenowej, a także ekspresowe terminy realizacji zlecenia. W Techno-Service S.A. TS PCB produkujemy obwody drukowane na trzech rodzajach laminatów: szklano-epoksydowych FR4 (najbardziej uniwersalnych), ceramicznych i teflonowych ROGERS (tzw. laminaty mikrofalowe) oraz aluminiowych (MCPCB). 

Doświadczenie

Techno-Service S.A. TS PCB jest producentem obwodów drukowanych od 1984 roku, świadczącym swoje usługi na rzecz wielu gałęzi gospodarki. Nasze wyroby trafiają m.in. do aparatur kontrolno-pomiarowych, takich jak regulatory temperatury, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, wagi, kamery, czy mierniki poziomu dźwięku. Współpracujemy również z branżą medyczną, dostarczając obwody drukowane do produkcji przyrządów laboratoryjnych, aparatów EKG, ultrasonografów, aparatów elektrochirurgicznych czy bieżni rehabilitacyjnych. Nasze produkty znajdują również zastosowanie w branży automotive, transportowej, telekomunikacyjnej, oświetleniowej i wielu innych.