Okna dachowe 3-szybowe

Okna dachowe 3-szybowe

Różności

Okna dachowe 3-szybowe to jeden z bardziej popularnych rodzajów okien montowanych w domach. Najczęściej znajdują one zastosowanie w domach energooszczędnych oraz pasywnych. Okna te posiadają charakterystyczną budowę – są zbudowane z trzech szyb o grubości od 4 mm do 6 mm. Pomiędzy szybami znajduje się specjalny element tzw. ramka dystansowa, która pozwala utrzymać szyby w określonej odległości. Pomiędzy szybami znajduje się komora wypełniona gazem szlachetnym, najczęściej argon lub krypton. Komora najczęściej jest szeroka na 10 do 18 milimetrów. Dlaczego okna trzyszybowe są więc tak często wybierane? Gwarantują one doskonałą izolacyjność termiczną w budynku, przez co są wybierane przez inwestorów, którzy chcą polepszyć warunki życia, a także wpłynąć na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Korzyści z zastosowanie okien 3-szybowych

Okna trzyszybowe mają naprawdę wielu zwolenników. To zarówno inwestorzy, deweloperzy, jak i pojedynczy klienci wykańczający swoje domy marzeń. Wykorzystanie szyb połaciowych trzyszybowych niesie za sobą wiele zalet, niektóre z nich to:

  • proponowane modele wykonane są zawsze z najwyższej jakości produktów, które pochodzą z najwyższej półki. W związku z tym właściciele budynków i ich poddaszy mogą cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem przez długie lata.
  • okna trzyszybowe są odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenia związane z pogodą. Są odporne na tak trudne warunki atmosferyczne jak silny grad, niska, a także bardzo wysoka temperatura. Są to więc trwałe okna dachowe, które będą chronić wnętrze przez długie lata.
  • szyby w takich pakietach są laminowane, więc nie rozsypują się. Właściciel może mieć pewność bezpieczeństwa nawet w przypadku jakiejkolwiek awarii, czy zagrożenia.
  • takie okna gwarantują bardzo dobrą izolacyjność akustyczną, która w zależności od producenta może wynieść między 40, a 49 dB. Szyba dwukomorowa jest zespolona i posiada zestaw dobrze izolujących uszczelek. Nawet mieszkając na zatłoczonym osiedlu, przy ruchliwej drodze, można cieszyć się spokojem i ciszą.
  • wybierając takie okna można mieć pewność, ze jest to energooszczędne rozwiązanie. Mają niski współczynnik przekazania ciepła, które są zgodne z obowiązującymi normami. Okna dzięki temu zimą chronią przed zimnem, a latem przed gorącem.
  • pakiet dwukomorowy zapobiega wychładzaniu się budynku, więc domownicy czują przyjemne ciepło i mogą liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie.

Wiele możliwości z zastosowania okien trzyszybowych

Budowa i konstrukcja okien trzyszybowych to najważniejsza kwestia, która wyróżnia je spośród innych modeli. Daje ona wiele możliwości i rozwiązań ich zastosowania. Solidne, wytrzymałe i termoizolacyjne okna to świetne rozwiązanie dla wielu budynków i inwestorów. Takie okna na pewno warto wybrać przy budowie domu energooszczędnego i pasywnego. Dla takiego budynku są to idealne okna, ale i dla każdego innego, w którym chcemy nieco zredukować koszty utrzymania i ogrzewania. Zastosowanie takich okien w budynku to bardzo dobre rozwiązanie energooszczędne, które można traktować przyszłościowo, jako dobra inwestycja. Cena takich okien jest oczywiście nieco wyższa on innych modeli, ale warto pamiętać, że w przypadku takiego wyboru, taka inwestycja zwróci się w przyszłości właśnie w postaci niższych rachunków. Obecnie wszyscy widzimy, jak ceny ogrzewania i prądu idą w górę, wszyscy co chwilę otrzymują podwyżki, stąd takie rozwiązanie jest naprawdę dobre. W dodatku, takie okna można wybrać na przykład modele drewniane – są one idealnym uzupełnieniem wielu wnętrz, na przykład klimatycznej sypialni, bądź kuchni. Dodatkowo, dostępne są okna wykonane z PCV, które są dużo bardziej odporne na wilgotność, a więc świetnie sprawdzą się w kuchni, czy łazience.

Jak wybrać najlepsze okna trzyszybowe?

Okna trzyszybowe cieszą się największym zainteresowaniem w ostatnim czasie. Wybierane są często do nowo wybudowanych budynków, ale wybierając okna, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii:

  • materiał wykonania okna – oferowane modele okien wykonane są z PVC/PCV, drewniane lub drewniano-poliuretanowe. Wybierając okna należy wziąć pod uwagę, gdzie chcemy je zastosować i na czym najbardziej nam zależy,
  • wielkość – dostępne są różne rozmiary okien, w zależności od potrzeb. Można zakupić niewielkie okna do małych pomieszczeń, jak i bardzo duże rozległe przestrzenie.
  • producent – okna trzyszybowe są produkowane przez wiele różnych firm, producentów. Do wiodących należą zdecydowanie: FAKRO, VELUX, ROOFLITE+ oraz ROTO.
  • sposób otwierania – zależnie od tego, w jakim miejscu będziemy montować takie okna, należy wybrać odpowiedni sposób otwierania. Proponowane modele posiadają otwieranie uchylne, obrotowe i uchylno-obrotowe.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Posiadamy ogromny wybór okien dachowych 3-szybowych i nie tylko. Wszystkie wykonane są z najwyższej jakości produktów i pochodzą od najlepszych i cenionych producentów. Dostępne są modele w bardzo atrakcyjnych cenach, które pozwolą na oszczędność w przyszłości.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze