O czym pamiętać i w co wyposażyć salę konferencyjną?

O czym pamiętać i w co wyposażyć salę konferencyjną?

Sala konferencyjna to idealne miejsce na spotkania, konferencje i kongresy. Tego typu pomieszczenie znajduje się w niemal każdym hotelu czy biurowcu. Jego wnętrze powinno być przestronne i dobrze zaprojektowane. O czym pamiętać, aranżując salę konferencyjną? Jak ją wyposażyć?

Nowoczesna sala konferencyjna – wyposażenie

Jak powinna wyglądać sala konferencyjna? To zależy od jej użytkowników! Aranżacje mogą się różnić ze względu na branżę i wiek kadry pracowniczej. Klasyczna, elegancka sala konferencyjna będzie odpowiednia dla pracowników kancelarii adwokackiej czy kierowników wyższego szczebla. Z kolei sale konferencyjne dla młodej, kreatywnej kadry mogą być urządzone mniej standardowo. W przestrzeniach tego typu zamiast krzeseł stosowane są pufy czy klocki do siedzenia, a poszczególne elementy wyposażenia mają za zadanie sprzyjać kreatywności.

Niezależnie od stylu sali standardem powinny być:

  • stół i krzesła
  • dostęp do Internetu
  • ekran
  • projektor multimedialny
  • rzutnik slajdów
  • flipchart
  • nagłośnienie z dobrej jakości głośnikami
  • mikrofony
  • odpowiednie, sterowalne oświetlenie.

Meble do sali konferencyjnej

Jak wygląda klasyczna sala konferencyjna? Aranżacja polega przede wszystkim na zestawieniu estetycznych i funkcjonalnych elementów wyposażenia. Meble powinny być eleganckie i łatwe do przestawienia. Krzesło do sali konferencyjnej musi być ergonomiczne. Najgorszym rozwiązaniem są twarde, plastikowe krzesła – są one niewygodne, a ponadto prezentują się mało profesjonalnie.

Wybierając meble do sali konferencyjnej, należy zadbać o to, by były one spójne pod względem designu. Pośrodku sali ustawia się zazwyczaj duży, drewniany stół, do którego dobiera się wygodne krzesła. Sala konferencyjna pełni funkcję reprezentacyjną, dlatego warto wyposażyć ją w meble, które będą trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Najlepszym wyborem będą ciemne, skórzane obicia krzeseł – w razie potrzeby można szybko wyczyścić ich powierzchnię.

Niezbędne urządzenia do przygotowania prezentacji

Prezentacje i szkolenia odbywają się zazwyczaj z zastosowaniem materiałów multimedialnych, dlatego niezwykle istotnym elementem wyposażenia sali konferencyjnej jest dobrej jakości projektor lub rzutnik. Tego typu urządzenia pozwalają na wyświetlanie ważnych slajdów czy wykresów. Sprzęt biznesowy musi być znacznie wyższej klasy niż ten przeznaczony do użytku domowego lub szkolnego. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest inwestycja w projektor podwieszany – zajmuje on mało miejsca i pozostaje niemal niezauważalny.  

Jakie urządzenia można wykorzystać podczas prezentacji? Oprócz rzutników i projektorów przyda się dobrej jakości ekran elektryczny, na którym wyświetlisz zawartość wizualną wystąpienia. Nowoczesne ekrany mogą być stojące lub podwieszane. Charakteryzują się cichą i płynną pracą. W czasie prezentacji pomocne będą też bezprzewodowe prezentery z laserowym wskaźnikiem. Dzięki tym niewielkim gadżetom z łatwością wskażesz najważniejsze części slajdów.

Nagłośnienie do sali konferencyjnej

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sali konferencyjnej jest nagłośnienie, które pozwala uczestnikom spotkań swobodnie przeprowadzać dyskusje i rozmowy. Rodzaj zastosowanego nagłośnienia zależy od wielkości sali. W małych pomieszczeniach wystarczają zazwyczaj głośniki wzmacniające dźwięk komputera. W przypadku dużych sal konferencyjnych najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne systemy audio. Głośniki, mikrofony i wzmacniacze muszą być instalowane przez profesjonalistów – dzięki wiedzy fachowców można uniknąć sprzężeń.

Wyposażenie sali konferencyjnej – podsumowanie

Urządzając salę konferencyjną, zadbaj o to, by znalazło się w niej niezbędne wyposażenie. Odpowiednich urządzeń możesz poszukać na zaufanych stronach internetowych, takich jak Biurpap.pl. W ofercie sklepu znajdziesz szeroki wybór sprzętów i materiałów biurowych. Asortyment obejmuje nie tylko wysokiej jakości projektory i rzutniki do sali konferencyjnej, ale także wiele akcesoriów ułatwiających prowadzenie szkoleń i prezentacji. Znajdujący się na stronie sprzęt produkowany jest przez cenione marki, takie jak Logitech czy Nobo.