Nowe osiedla na warszawskim Wilanowie. Czy warto tam zamieszkać?

Nowe osiedla na warszawskim Wilanowie. Czy warto tam zamieszkać?

Stołeczny Wilanów kojarzy się z pięknym kompleksem pałacowym zwycięzcy spod Wiednia – króla Jana III Sobieskiego. Współcześnie to znakomicie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa, która oprócz doskonałej komunikacji z pozostałymi częściami Warszawy i bogatej infrastruktury handlowej oferuje także piękne zielone tereny. Czy warto zatem zostać sąsiadem Jana III Sobieskiego?

Wilanów – nowe osiedla i ciekawe propozycje od deweloperów

Wilanów to lewobrzeżna dzielnica Warszawy, jedna z 18 jednostek pomocniczych stolicy, z własnym zarządem i burmistrzem. To obszar cieszący się dużym zainteresowaniem deweloperów ze względu na ciekawe położenie. Wilanów pozwala posmakować atmosfery życia wielkomiejskiego, a z drugiej strony daje szansę, by od niego odetchnąć.  Tereny zielone zgodnie ze strategią rozwoju Wilanowa pozostają integralnym składnikiem dzielnicy tworząc Wilanowski Park Kulturowy. Bliskość kompleksu pałacowo-parkowego oraz obszarów urokliwej zabudowy jednorodzinnej gwarantuje możliwość spokojnych relaksujących spacerów. Jeśli dodamy to tego bliskość parku w Powsinie ze słynnym ogrodem botanicznym to osiedla na Wilanowie w Warszawie jawią się jako oaza spokoju. Z drugiej strony to tereny pełne ciekawych inwestycji mieszkaniowych z szansą na zamieszkanie w nowoczesnym budownictwie, w miejscu które oferuje wszystko, co stolica może zaoferować mieszkańcom.

Prosty dojazd do centrum ze spokojnych osiedli mieszkaniowych na Wilanowie

Stołeczny Wilanów to nadal kameralna dzielnica zamieszkana przez ponad 40 tysięcy ludzi. Jest doskonale skomunikowana  z centrum miasta, co pozwala szybko dostać się do pracy lub szkoły. Przez dzielnicę przebiegają dwie główne arterie,  które stanowią ważne elementy siatki komunikacyjnej miasta: Aleja Wilanowska oraz ulica Jana III Sobieskiego. Z nowych osiedli na Wilanowie dotrzemy nimi do centrum Warszawy jak również do ważnych ośrodków podmiejskich: Piaseczna czy Konstancina. Środkami komunikacji publicznej możemy także szybko dostać się do Parku Kultury w Powsinie, planując weekend na łonie natury. Komunikację publiczną uzupełnia metro warszawskie i zlokalizowana na terenie dzielnicy stacja Wilanowska. Dotrzemy nią do centrum, gdzie możemy skorzystać ze stacji przesiadkowej do II linii warszawskiego metra. Uzupełnieniem siatki komunikacyjnej dzielnicy są trasy rowerowe, które są częścią liczącej ponad 400 km, warszawskiej sieci rowerowej.

Kultura i edukacja – propozycje dla mieszkańców nowych osiedli mieszkaniowych Wilanowa

Dobra lokalizacja, możliwość odpoczynku od wielkomiejskiego tempa życia to zalety Wilanowa. Co dzielnica proponuje mieszkańcom w ich wolnym czasie? Na terenie Wilanowa znajduje kilka ważnych punktów na mapie kulturalnej Warszawy. Jest to przede wszystkim Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Zarówno muzeum jak i cały kompleks parkowy to jeden najpiękniejszych przykładów europejskiego baroku. Innym miejscem godnym polecenia jest Muzeum Plakatu, z kolekcją znakomitych przykładów tzw. polskiej szkoły plakatu – uznawanej za najlepszą na świecie. Ofertę kulturalną wzbogaca także Centrum Kultury Wilanów oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny. Warto wspomnieć także o bogatej sieci bibliotek publicznych oraz pełnych uroku galeriach artystycznych.

Wilanów to także oferta edukacyjna. Na terenie dzielnicy znajduje się siedem publicznych placówek przedszkolnych oraz siedem szkół podstawowych a także szkoła średnia. Ponad to rodzice mają szeroki katalog propozycji edukacyjnych od prywatnych placówek. Na terenie Wilanowa swoją siedzibę ma także instytucja edukacyjna przygotowująca absolwentów szkół średnich do studiów zagranicą.

Na pewno nie można powiedzieć, że nowe osiedla na Wilanowie powstają „w próżni”. Wprost przeciwnie – osobom kupującym nowe mieszkania Wilanów ma wiele do zaoferowania.