Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej

Zbyt małe piersi, nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, garbaty nos – każdy z nas jest inny, a matka natura nie każdego obdarzyła w taki sposób, jakiego by oczekiwał. Dobrze jest, gdy akceptujemy i lubimy siebie, niekiedy jednak pewne elementy w naszym wyglądzie przeszkadzają nam na tyle, że stają się źródłem kompleksu, rzutującego na jakość i komfort naszego życia. Z pomocą przychodzą zabiegi chirurgii plastycznej. W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze z nich.

Chirurgia plastyczna – czym jest?

Chirurgia plastyczna to dział medycyny zajmujący się korekcją, zmianą lub przywracaniem wyglądu i funkcji ciała, poprzez różnego rodzaju zabiegi operacyjne. Zabiegi te wykonywane są zarówno dla celów medycznych, jak i estetycznych. Zajmują się tym przede wszyscy specjaliści- chirurdzy plastyczni, którzy rekonstruują uszkodzenia ciała, powstałe np. po wypadkach, po przebytej ciąży, czy też w wyniku obciążeń genetycznych, jak również poprawianiem urody, jak chociażby powiększeniem piersi, korekcją nosa, podniesieniem owalu twarzy, likwidacją zmarszczek. W tym celu wykorzystuje się wiele technik i nowoczesnych metod, takich jak liposukcja, lifting, wszczepienie implantów i wiele innych, których zadaniem jest poprawa wyglądu i samopoczucia pacjenta.

Zabiegi z chirurgii plastycznej – szansą dla coraz większej liczby osób

Jeszcze nie tak dawno większość osób o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej mogła jedynie pomarzyć i nawet jeśli coś się komuś nie podobało w swoim wyglądzie, musiał się po prostu z tym pogodzić. Tymczasem w dzisiejszych czasach bardzo popularna stała się chirurgia plastyczna. Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi poprawiające wygląd i samopoczucie, a to za sprawą większej dostępności tego rodzaju zabiegów i przystępnych cen, odpowiednich nawet dla przeciętnego człowieka.

Za pomocą zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej można poprawić niemal każdą część ciała, natomiast są obszary, które stanowią największe źródło kompleksów i z którymi pacjenci zgłaszają się najczęściej, otrzymując skuteczną i satysfakcjonującą pomoc w postaci odpowiednio dobranych do problemu zabiegów.

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej cieszą się największą popularnością?

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem, powstaje coraz więcej miejsc, gdzie wykonywane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W zależności od oferty, zabiegów, w których specjalizuje się dana placówka, możliwości technicznych oraz innych czynników, statystyki dotyczące częstotliwości wykonywania poszczególnych rodzajów zabiegów mogą się nieco różnić. Jak to wygląda w przypadku Kliniki Dr Szczyt, jednego z najlepszych tego typu miejsc w kraju? Oto najczęściej przeprowadzane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej w Klinice Dr Szczyt.

Liposukcja brzucha

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona czy podbródek. Podczas zabiegu chirurg znaczy na ciele obszary, z których będzie usuwany tłuszcz. Następnie wykonuje kilka niewielkich nacięć skóry, przez które wprowadzana jest specjalna rurka ssąca, odsysająca tłuszcz, który wcześniej poddany jest działaniu lasera bądź ultradźwięków, w celu rozpuszczenia komórek tłuszczowych, aby ułatwić proces ich usuwania.

Powiększenie piersi

Powiększanie piersi to zabieg, który ma na celu zwiększenie rozmiaru biustu, przy czym możliwe jest to za pomocą implantów (powiększanie piersi implantami) lub przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta (powiększanie piersi tkanką tłuszczową). Zabieg ten jest popularny wśród kobiet, które nie są zadowolone z rozmiaru swojego biustu i chcą poprawić jego wygląd lub przywrócić objętość piersi po ciąży lub utracie wagi, a tym samym zwiększyć pewność siebie.

Operacja nosa

Korekcja nosa to zabieg, który ma na celu poprawienie kształtu nosa. Może on obejmować zmiany w zakresie wielkości, kształtu czy proporcji nosa. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest ze względów estetycznych, ale może również pomóc w niwelacji problemów z oddychaniem. Chirurg przeprowadza odpowiednie cięcia – w zależności od możliwości są one prowadzone wewnątrz nosa lub po zewnętrznej stronie jednak tak, by powstałe blizny były jak najmniej widoczne. Następnie dokonuje korekty, przy czym niekiedy konieczne jest uzupełnienie tkanki, innym razem usunięcie nadmiaru części kostnej i chrzestnej.

Lifting twarzy

Tradycyjny lifting twarzy, zwany inaczej faceliftingiem, to procedura chirurgiczna, której celem jest poprawienie wyglądu twarzy, redukcja zmarszczek i wiotkości skóry oraz odmłodzenie jej wyglądu. Podczas zabiegu chirurg przeprowadza nacięcia w okolicach ucha i w okolicy skroniowej, a następnie delikatnie podnosi skórę twarzy, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz napina mięśnie.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?

Zabiegi z zakresu chirurgii plastyczne są to w rzeczywistości bardzo poważne operacje, których przeprowadzenie wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, a także możliwości korzystania ze specjalistycznych narzędzi oraz wykorzystywania sprawdzonych metod oraz technik. Jeśli więc decydujemy się na tak poważną ingerencję we własne ciało, z pewnością chcemy polepszyć swój wygląd, nie zaś mu zaszkodzić. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów, należy wybierać miejsca, które specjalizują się w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów, a także wyróżniają się renomą i posiadają wykwalifikowany, uznany w świecie chirurgii plastycznej zespół lekarzy. Do takich miejsc należy wspomniana wcześniej Klinika Dr Szczyt w Warszawie. Wykonując w niej jeden z zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, taki jak liposukcja, powiększanie piersi, korekcja nosa, lifting twarzy czy inne, każdy pacjent może mieć pewność, że znajduje się w najlepszych rękach i gdzie w pełni zadbają nie tylko o jego wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Chirurgia plastyczna oferuje wiele różnych zabiegów, które mogą pomóc poprawić wygląd i zwiększyć pewność siebie. Należy pamiętać jednak, że każdy taki zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko i powinien być przeprowadzany tylko przez doświadczonych specjalistów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie przemyśleć swoje cele i oczekiwania oraz omówić wszystko z lekarzem, który pomoże wybrać najlepszy zabieg – biorąc pod uwagę naszą sytuację, oczekiwania i możliwości.