Marzysz o nowym aucie, ale nie masz wystarczającego budżetu, a samochód na raty będziesz spłacać do momentu, kiedy już dawno Ci się on znudzi? Jest na to pewien sposób – leasing! Co to takiego i jak to działa?
Czym jest leasing?
Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania inwestycji przez przedsiębiorców. Jest on bardzo podobny do zakupu na raty bądź wynajmu długoterminowego. Umowa leasingu podpisywana jest na określony czas, w którym leasingobiorca za comiesięczną opłatę może używać danej rzeczy.
Z leasingu bardzo często korzystają przedsiębiorcy, chcący zoptymalizować obciążenia podatkowe, bądź używać dany przedmiot, np. samochód, bez konieczności bez sięgania po własne środki bądź kredyt z banku.
Leasing samochodu polega na pozyskaniu auta bez większego angażowania w transakcję środków własnych. Leasingobiorca korzysta z niego na warunkach, które są ściśle określone w umowie. Podczas jej trwania, nie staje się jego własnością – jest on udostępniany na określony czas.
Po zakończeniu umowy leasingu można bez problemu wykupić dotychczas użytkowany samochód. Oczywiście jego kwota wykupu będzie dużo niższa, niż wartość rynkowa.
Zasady leasingu samochodu osobowego są określone przez każdego leasingodawcę z osobna. Najczęściej oferty się ze sobą pokrywają.
Czy leasing wygląda tak samo dla przedsiębiorców i osób prywatnych?
Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na podpisanie umowy obowiązującej 2-3 lata. Ich wpłata własna wynosi przeważnie do 10%. Leasing wygląda bardzo podobnie u osób prywatnych i przedsiębiorców. Ma on wiele zalet, jak:
- forma ta jest łatwiej dostępna od kredytu bankowego,
- łączy się z nią minimum formalności,
- nie wymaga dokonywania wpłaty własnej.
Jakie są rodzaje leasingu samochodu osobowego?
Leasing samochodu dzieli się na operacyjny i finansowy. W zależności od liczby stron, leasing może zostać udzielony w sposób bezpośredni – producent zawiera umowę z użytkownikiem, lub pośredni – w transakcji biorą udział minimum trzy strony, np.: użytkownik, producent i firma leasingowa.
Czy leasing samochodowy się opłaca?
Uproszczone formalności czy brak wymogu wpłaty własnej to nie wszystkie zalety leasingu samochodowego. Wśród innych pozytywów wyróżnia się również:
- przewidywalne koszty użytkowania pojazdu,
- możliwość wymiany pojazdu po kilku latach użytkowania,
- elastyczne warunki finansowe,
- co więcej, przedsiębiorcy mogą liczyć na korzyści podatkowe.
Leasing w MB Motors się opłaca!
Nie da się ukryć, że leasing dla przedsiębiorców jest najczęstszą formą finansowania zakupu pojazdów Mercedes-Benz. Wiąże się to z elastycznością wpłaty własnej, wysokościami raty za samochód, swobodą jego użytkowania i niezależnością. Dzięki pomocy specjalistów MB Motors wybierzesz najlepiej dopasowanymi do siebie parametrami finansowania. Odwiedź ich stronę internetową i dowiedz się jak w trzech, prostych krokach możesz skorzystać z leasingu w MB Motors!
Więcej porad znajdziesz na https://www.mbmotors.pl/blog/