Lada w biurze — jak wybrać odpowiednią?

Lada w biurze — jak wybrać odpowiednią?

Jeśli szukasz godnego zaufania partnera w biznesie, pierwsze wrażenie ma dla Ciebie takie samo znaczenie, jak rekomendacje czy koszty usługi lub produktów. Dlatego tworząc własną firmę, zwróć uwagę na estetykę biura i wybierz doskonałej jakości meble recepcyjne.

Czy warto kupić zwykłe biurko, czy jednak lepsza będzie lada recepcyjna na zamówienie? Jak ją wybrać, by zrobić wrażenie na klientach? Czy lada w biurze służy tylko do tego, by pracownik mógł wygodnie usiąść i popracować na komputerze? Oto wskazówki dotyczące wyboru solidnej i eleganckiej zabudowy do biura.

Jak powinna być urządzona recepcja biurowa?

Recepcja biurowa jest niczym centrum dowodzenia całą firmą. Tutaj spotykają się pracownicy i klienci, odbierane są dokumenty, przekazywane najważniejsze informacje, nierzadko prowadzona jest także sprzedaż i obsługa kontrahentów. To, jak wygląda recepcja i jak zostanie urządzona, ma ogromne znaczenie dla powodzenia firmy.

Lada biurowa to jedna z wizytówek firmy

Kiedy wybierasz firmę, z której usług chcesz korzystać, na co zwracasz uwagę? Na pewno na opinie w Internecie, polecenia znajomych, na ceny, ale także na wygląd recepcji. A to, co zniechęca klientów, to bałagan, zniszczone meble, nieergonomiczne stoły, ławy czy siedziska.

Lada recepcyjna to wizytówka firmy. Zamów piękną ladę na wymiar na ladyrecepcyjne.com.pl

Klient w biurze powinien czuć się dobrze, swobodnie, ale mieć wrażenie, że rozmawia z profesjonalistami, którzy oferują mu produkty i usługi na wysokim poziomie. Powinien więc zobaczyć starannie wysprzątaną ladę biurową, za którą siedzą pracownicy.

Taka strefa do pracy jest jednocześnie osłonięta wyższym blatem, dopasowanym do obsługi osób stojących. Blat umożliwia wygodne złożenie podpisu, przeanalizowanie oferty, podparcie się podczas rozmowy.

Warto jednak pamiętać, że nie powinien być za wysoki i zbyt zabudowany. Nie może sprawiać wrażenia, że obsługa biura odgradza się od klientów, jest nieprzystępna i nie chce pomóc w rozwiązaniu problemów. Warto postawić na umiar i doświadczenie producenta mebli recepcyjnych, który zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Recepcja powinna być estetyczna

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa firma, estetyka biura, w tym lady recepcyjnej, ma ogromne znaczenie podczas przyjmowania klientów. Liczy się jednak nie tylko wrażenie, jakie robi na nich całkowicie nowy mebel, ale także jakość takiej lady, która powinna wyglądać nienagannie nawet po latach stania w jednym biurze.

Tym, co w szczególności wpływa na estetykę lady, jest to, z jakich materiałów została wykonana. Tania lada kupiona w sklepie może nie przetrwać wielokrotnego wycierania detergentami, przesuwania sprzętu komputerowego czy opierania się.

Warto zwrócić uwagę na meble recepcyjne wykonane ze wzmacnianych żywicą płyt drewnianych. Takie doskonale znoszą ścieranie, wysokie obciążenia, używanie płynów czyszczących. Nadają się nawet do pomieszczeń, w których panuje wyższa wilgotność powietrza albo niskie lub wysokie temperatury.

Ponieważ ich powierzchnia jest idealnie gładka i odporna na zarysowania i ścieranie, blat wygląda nienagannie przez wiele lat. Tym samym biuro będzie wyglądać dobrze, a pracownicy będą mogli dumnie reprezentować firmę.

Lada biurowa powinna być wygodna dla użytkowników

Lada recepcyjna jest miejscem, w którym wykonuje się pracę: pisze na komputerze, drukuje dokumenty, odbiera telefony. Nie może panować na niej chaos.

Powinna więc być wyposażona w szeroki blat, na którym pomieszczą się najważniejsze urządzenia, na którym pracownik może wygodnie złożyć podpis czy magazynować teczki.

Układ szafek, szuflad, skrytek, podstawka pod laptopa — te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na jakość pracy w biurze, a ta z kolei przekłada się na poziom obsługi klienta i jego wrażenia po wizycie.

Jakie lady są najmodniejsze?

Biurowe meble do recepcji można dzisiaj dopasować do każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnym materiałom może powstać lada futurystyczna, minimalistyczna, klasyczna czy glamour. Może mieć kształt prostokątny, litery L lub U. Popularnością cieszą się także lady półokrągłe czy w kształcie fali.

Kształt i rozmiar można także dopasować do wymiarów pomieszczenia i tego, jak wiele osób będzie przy ladzie pracować.

Modne lady są też odpowiednio wykończone. Logo, napis lub grafika na froncie mebla recepcyjnego dodatkowo służy jako ozdoba, zwłaszcza kiedy jest podświetlona ledową taśmą czy niewielkimi reflektorami. Podświetlić można także podstawę lady, co zwiększa jej walory estetyczne, zwłaszcza kiedy światło górne w biurze jest lekko przyćmione.

Ponieważ współczesne materiały do budowy lad recepcyjnych łatwo poddają się barwieniu na różne odcienie, powodzeniem cieszą się lady wykończone w dwóch kolorach, także imitujące naturalne drewno.

Nie musisz być jednak specjalistą od designu i projektantem wnętrz. Ladę do recepcji, zgodnie ze wskazówkami klientów i na podstawie zdjęć biura oraz jego wymiarów, projektuje pracownik firmy produkującej meble recepcyjne.

Specjalista kieruje się przy tym swoim doświadczeniem i zmysłem estetycznym, bazuje na rozwiązaniach dostępnych w hali produkcyjnej i podpowiada rozwiązania, które łączą wygodę oraz najmodniejsze trendy w projektowaniu biur.