Korzyści ogrzewania piecem na ekogroszek

Korzyści ogrzewania piecem na ekogroszek

Różności

Ekogroszek stanowi dosyć wydajny sposób na ogrzewanie mieszkania i ciepłej wody. Nowoczesne kotły na to paliwo stałe spełniają restrykcyjne normy ekologiczne i zapewniają w pełni automatyczną pracę. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tę formę ogrzewania w swoim domu?

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek wytwarza się z wysokokalorycznego węgla kamiennego lub brunatnego. Paliwo to cechuje się niską zawartością wody i niską spiekalnością. Dzięki temu w procesie spalania ekogroszku powstaje niewielka ilość popiołu. Obecnie za tonę ekogroszku trzeba zapłacić od 3000 do 4200 zł. Na nieco mniejsze stawki można liczyć kupując towar bezpośrednio z kopalni.

Zalety ogrzewania piecem na ekogroszek

Piec na ekogroszek to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w wielu domach. Stanowi on wydajne i wygodne w obsłudze źródło ciepła, które dalej przekazywane jest na grzejniki czy ciepłą wodę w kranie. Piece na ekogroszek mają wiele zalet, które przemawiają za ich wyborem. Do głównych zaliczają się:

  • Wysoka wydajność energetyczna – piece należące do 5 klasy zapewniają optymalne wykorzystanie energii ze spalania ekogroszku.
  • Bezobsługowa praca – piece z podajnikami zapewniają w pełni automatyczne działanie. Nie ma konieczności ciągłego kontrolowania parametrów pracy kotła.
  • Niska emisyjność szkodliwych substancji – nowoczesne kotły na ekogroszek muszą spełniać restrykcyjne normy spalania paliw. Tym samym ogranicza się negatywny wpływ na środowisko naturalne.
  • Duży wybór urządzeń – obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych modeli pieców na ekogroszek. Ponadto bez trudu kupimy piec o kompaktowym i nowoczesnym wyglądzie.

Oczywiście zalet korzystania z pieców na ekogroszek jest o wiele więcej. Kotły te z pewnością stanowią doskonałą alternatywę do tradycyjnych “kopciuchów”, które wymagają ciągłej uwagi i nie są już tak ekologiczne jak omawiane tu piece na ekogroszek.

Gdzie kupić dobry piec na ekogroszek?

Szeroką ofertę kotłów na ekogroszek można znaleźć w sklepie kotlospaw.pl z Pleszewa. Oprócz pieców na ekogroszek, klienci znajdą tam kotły na pellet. Obsługa służy profesjonalnym doradztwem, a wszystkie dostępne w sprzedaży kotły są w pełni nowoczesne i spełniają obowiązujące normy ekologiczne.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze