Kawiarka na indukcję – najważniejsze informacje

Kawiarka na indukcję - najważniejsze informacje

Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy napój świata? Wiele osób może tu wymienić różnego rodzaju słodkie napoje, herbatę czy też nawet melisę, lecz to nie one pite są każdego poranka przez miliony ludzi.

Napojem tym jest rzecz jasna kawa, która cieszy się ogromną popularnością nie tylko z powodu swoich pobudzających właściwości, lecz także za sprawą doskonałego smaku. Nic więc dziwnego, że na rynku można znaleźć wiele urządzeń do jej zaparzania. Szczególnie polecana jest jednak włoska kawiarka na indukcję.

Czym jest kawiarka?

Jak przyrządzana jest najczęściej kawa? Jak się okazuje, na przestrzeni wieków powstało naprawdę wiele technik i urządzeń do jej przygotowywania. Nie da się ukryć, że obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań są różnego rodzaju automatyczne ekspresy, które po wciśnięciu kilku przycisków przygotowują doskonałej jakości kawę.
Wiedzieć jednak trzeba, że nawet najlepszy i najdroższy ekspres nie może równać się dobrej jakości włoskiej kawiarce. Kawiarka to po prostu mały czajniczek, który stawiany jest bezpośrednio na ogniu. Jego zasada działania jest naprawdę prosta. Na specjalnym sitku należy umieścić kawę, a do zbiornika umieszczonego na dole wlać wodę. W wyniku podgrzewania wody zamienia się ona w parę wodną, a wysokie ciśnienie powoduje przepuszczenie jej przez ziarna. Sprawia to, że dochodzi do zaparzenia kawy, która następnie przelewana jest do zbiornika, z którego można ją rozlewać do filiżanek.

Czym natomiast charakteryzuje się kawiarka na indukcję? Zbudowana jest ona ze specjalnego tworzywa, które przewodzi generowane przez płytę indykcyjną pole magnetyczne, co powoduje nagrzewanie się kawiarki, a więc i wody w niej. Kawiarka na indukcję cechuje się wysokim bezpieczeństwem użytkowania, a także niezwykle krótkim czasem zaparzania kawy.

Kupujemy kawiarkę na indukcję

Jak więc widać kawiarka na indukcję to naprawdę świetny wybór dla każdego miłośnika dobrej, aromatycznej kawy. Gdzie jednak taki sprzęt kupić i czy faktycznie warto wybierać modele włoskich producentów, czyli np. Tognana czy Pedrini?
Dobry sklep z kawiarkami musi charakteryzować się przede wszystkim dużym wyborem. Oprócz produktów polskich producentów powinny się w nim znajdować również włoskie kawiarki, które charakteryzują się rewelacyjną jakością oraz pięknym wyglądem. Co więcej, taki sklep powinien mieć w ofercie także akcesoria do kawiarek, a także oczywiście same ziarna kawy. Bardzo często miłośnicy kawy z kawiarek polecają sklep internetowy Scapol.pl, który posiada wszystko, co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z takim sposobem zaparzania kawy.