Jakiego Macbook’a Pro kupić w 2023 roku? Na jaką wersję się zdecydować?

Jakiego Macbook'a Pro kupić w 2023 roku? Na jaką wersję się zdecydować?

Laptopów Apple nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Komputery firmy z Cupertino należą do najpopularniejszych na świecie. Często jednak pojawia się pytanie: którego MacBooka wybrać? W portfolio amerykańskiego przedsiębiorstwa znajdziemy kilka wariantów urządzeń, w tym najbardziej wydajne z serii Pro. To właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule i postaramy się wybrać najlepszy model, po który warto sięgnąć w 2023 roku.

Nowy MacBook Pro 2022 z procesorami Apple M2

Wśród najnowszych laptopów sygnowanych logo nadgryzionego jabłka znalazł się 13-calowy MacBook Pro z procesorem Apple M2. Kompaktowy notebook posiada przeprojektowany procesor będący następca ubiegłorocznych jednostek, które nie miały sobie równych pod względem wydajności. Zapowiedziany w czerwcu tego roku najmniejszy z MacBooków w wersji Pro, stanowi podstawową wersję urządzenia dla osób ceniących sobie możliwość komfortowej pracy lub rozrywki w dowolnym miejscu. Mobilność gwarantuje również długi czas pracy na baterii wynoszący do 20 godzin na jednym ładowaniu. Osoby, które chciałyby nabyć najwydajniejszy laptop w ofercie Apple w wariantach z większym wyświetlaczem, będą musiały uzbroić się w cierpliwość. 14 i 16-calowa odsłona modeli MacBook Pro M2, według dziennikarza Bloomberga, pojawi się w ofercie sprzedażowej pod koniec 2022 lub wiosną przyszłego roku.

Czy w 2023 roku, warto kupić MacBook Pro z procesorem M1?

Oczywiście, że tak! MacBook Pro M1 posiada autorski procesor Apple, który uzyskał doskonałe wyniki, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Nawet w przyszłym roku będzie to wciąż świetny wybór zapewniający wydajność umożliwiającą komfortową pracę i rozrywkę z wykorzystaniem notebooka. Zeszłoroczne konfiguracje wyposażone w matryce 14″ oraz 16″ oferują wzmocnione chipsety Apple M1 w wariantach M1 Pro, oraz M1 Max. W obu przypadkach do dyspozycji użytkowników oddana zostaje moc pozwalająca na wiele możliwości, w tym również pod kątem profesjonalnych zastosowań. Dla kogo przeznaczone są potężne komputery firmy z Cupertino? To sprzęt, który sprawdzi się przede wszystkim w rękach osób pracujących kreatywnie, w tym jako laptopy dla grafików czy laptopy dla architektów. Rozbudowana funkcjonalność i bezkompromisowa wydajność pozwala również na to, aby był to świetny laptop biznesowy.

Laptop MacBook Pro – jaki wybrać do własnych potrzeb?

Czas przejść w końcu co odpowiedzi na zadane w tytule tego artykułu pytanie. Jaki MacBook Pro warto kupić w 2023 roku? Wszystko sprowadza się tak naprawdę do naszych własnych preferencji i tego, czego oczekujemy od notebooka. Jeśli zależy nam na ponadprzeciętnie wydajnym laptopie, w pełni powinien wystarczyć nam MacBook Pro 2022 z aktualnym procesorem Apple M1 Pro lub Max. To nadal doskonałe układy mogące pochwalić się bezkonkurencyjnymi osiągami i wielozadaniowością. Do mniej wymagających zadań sprawdzi się 13-calowy model Pro wyposażony w podstawowy układ M1. Ci z nas, którzy chcą jednak przenieść wydajność swojej pracy na zupełnie nowy poziom, sięgnąć powinni po 13-calowy laptop Apple z najnowszym układem M2. Niestety, na laptopy 14 i 16-calowe ze wspomnianymi chipsetami przyjdzie nam poczekać. Warto więc na bieżąco śledzić informacje płynące z siedziby formy w Cupertino.