Jakie zastosowanie mają kosze metalowe przy składowaniu towarów?

kosze metalowe

Magazyny muszą być wyposażone w pojemniki zabezpieczające towary przed zniszczeniami czy zepsuciem się. Niezawodnym rozwiązaniem są kosze metalowe, wykonane z odpornych na działanie wielu czynników materiałów. Korzystanie z nich zapewnia lepszą kontrolę nad składowanymi produktami spożywczymi, sypkimi czy kruszywami. Ułatwiają one także transport do sklepów lub bezpośrednio do klienta.

Co wyróżnia kosze metalowe?

Pojemniki blaszane są w całości wykonane z metalu odpornego na uszkodzenia. Dzięki temu doskonale nadają się do przechowywania tych towarów, które nie mogą być wystawiane na działanie czynników zewnętrznych, takich jak mocne słońce czy wilgoć. Oprócz tego:

  • wytrzymują spore obciążenia,
  • nie odkształcają się w podróży,
  • można wykorzystać je wielokrotnie,
  • zabezpieczają towar podczas transportu,
  • zastępują regały i półki metalowe.

Sprawdzają się szczególnie dobrze w magazynach, w których składuje się duże ilości luźnych towarów. Kosze metalowe można wykorzystać do segregowania i odseparowania od siebie poszczególnych produktów oraz do zabezpieczenia ich przed uszkodzeniem w wyniku różnych zdarzeń.

W jaki sposób kosze metalowe ułatwiają składowanie?

Warunki, w których przechowuje się towary, powinny zależeć od ich specyfiki. Oznacza to, że nie każdy produkt będzie mógł stać na regale albo zostać owinięty folią. W koszach metalowych przechowuje się najczęściej:

  • warzywa i owoce,
  • produkty spożywcze, których nie pakuje się w zbiorcze opakowania,
  • drobne ładunki,
  • towary sypkie,
  • naturalne kruszywa.

Metalowe kosze ułatwiają także ich transport. Pojemniki dobrze zabezpieczają przed uszkodzeniem w podróży. Do zdań specjalnych można wybrać skrzynie. Służą one do magazynowania tych towarów, które powinny być całkowicie zabezpieczone przed słońcem, wilgocią czy temperaturą. Do tego takie kosze nie ulegają odkształceniom.

Metalowe pojemniki są najczęściej spore, ich standardowy rozmiar to 1240x835x500 cm. Modele oferowane między innymi przez firmę PPHU “PALBOX” SPÓŁKA JAWNA służą przez lata i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Sprawdzą się szczególnie w magazynach położonych nad wilgotnymi terenami, w zimnych salach oraz do transportu na spore odległości. Mogą zastępować regały lub półki, nie będą więc dodatkowo zajmować miejsca. Co ważne, niektóre modele łatwo się przenosi, dzięki czemu korzystanie z nich i magazynowanych w nich towarów jest łatwe i nie wymaga zakupu dodatkowego sprzętu ciężkiego. To zawsze lepsze rozwiązanie niż skrzynie drewniane lub zwykłe pudełka kartonowe.