Jakie są rodzaje bluz medycznych? Dowiedz się, jak wybrać bluzę medyczną do pracy!

Bluzy medyczne damskie - sprawdź, czy są wygodnym rozwiązaniem!

Odzież medyczna pełni dziś nie tylko funkcję ochronną, lecz również poprawia komfort pracy. Wśród jej podstawowych elementów wymienić można między innymi bluzy medyczne, które łączą atrakcyjny wygląd z praktycznością. Jakie są rodzaje bluz medycznych? Które z nich warto wybierać? Podpowiadamy!

Bluzy medyczne – dla kogo?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kto właściwie powinien nosić bluzy medyczne? Jest to odzież dedykowana przede wszystkim osobom, które na co dzień pracują z pacjentami, a więc:

 • pielęgniarkom,
 • lekarzom,
 • położnym,
 • fizjoterapeutom,
 • opiekunom medycznym.

Bluzy medyczne damskie wybierają też dla siebie kosmetolodzy i specjaliści wykonujące różnego rodzaju zabiegi poprawiające urodę. Bez względu na to, kto będzie użytkował bluzę, musi ona spełniać pewne standardy. Przede wszystkim powinna być wykonana z lekkich, przewiewnych materiałów, tak aby zapewnić sobie odpowiednią wentylację. Ważne, aby materiał nie ulegał odkształceniu i nie gniótł się. Powinien być też stosunkowo elastyczny, nie ograniczając tym samym ruchów.

Jakie są rodzaje bluz medycznych?

Duży wybór różnego typu bluz medycznych sprawia, że znalezienie odpowiedniego modelu może sprawiać pewne trudności. Nie stworzono dotychczas jednolitych kryteriów, według których można podzielić tego rodzaju odzież. Niemniej jednak podstawową różnicą jest płeć – inne modele dedykowane są kobietom, inne mężczyznom. Drugie z wymienionych można zakupić tutaj: https://anilon.pl/bluzy-medyczne-meskie/Bluzy męskie najczęściej pozostają w stonowanych, delikatnych kolorach, tymczasem bluzy damskie posiadają ciekawe printy i desenie. Ze względu na krój oraz zapięcie wyróżniamy natomiast bluzy:

 • wiązane – wyglądem przypominają nieco kimono, wyszczuplają optycznie sylwetkę i nadają jej proporcjonalny wygląd,
 • na guziki – zwykle są one nieco krótsze i wyglądem przypominają żakiet,
 • rozpinane – zamek nadaje im sportowy charakter,
 • taliowane – zakładane przez głowę.

Jakie są rodzaje bluz medycznych?

Tymczasem ze względu na przeznaczenie można rozróżnić bluzy:

 • pediatryczne – kolorowe, w różnorodne printy, które przykuwają uwagę najmłodszych,
 • dla położnych lub pielęgniarek – wykonane z elastycznych i higroskopijnych materiałów,
 • dla stomatologów i lekarzy – pozwalają przybrać wygodną, specyficzną pozycję, konieczną do wykonania zabiegu czy badania.

Możemy też wyróżnić bluzy medyczne gładkie oraz z różnego typu nadrukami. Obecnie dostępne są nie tylko białe czy jasnoniebieskie modele (jak to bywało jeszcze kilkanaście lat temu), lecz również w o wiele bardziej fantazyjnych barwach oraz z ciekawymi grafikami. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które lubią wyglądać modnie, a jednocześnie nie chcą popadać w rutynę.

Jaką bluzę medyczną wybrać dla siebie?

Pracownicy sektora medycznego muszą zaopatrzyć się w odpowiednią bluzę medyczną, która pozwoli im w komfortowych warunkach wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Jaki model warto wybrać? Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na krój i dostosować go do swoich preferencji. Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonana jest bluza. Powinien on być delikatny dla skóry, a jednocześnie przewiewny i higroskopijny. Na samym końcu zastanówmy się nad kolorem bluzy medycznej. Dobrze, jeśli tworzy on spójną całość ze spodniami bądź spódnicą, którą dobierzemy do góry. Nie trzeba jednak wybierać elementów w tym samym kolorze – wręcz przeciwnie, możemy postawić na nieco większą różnorodność. Przykładem będzie różowa bluza medyczna, która doskonale współgra z białymi spodniami. Panowie natomiast mogą dobrać niebieską bluzę do dołu w kolorze granatowym. Kolor i deseń, choć nie powinny być czynnikami decydującymi, pełnią dosyć istotną funkcję, gdyż dzięki nim możemy poczuć się dobrze, co nie pozostaje bez wpływu na jakość wykonywanych przez nas obowiązków. Zakup bluzy medycznej nie wydaje się trudnym zadaniem, jednak mając na uwadze komfort swojej pracy, warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. Wybierajmy odzież renomowanych producentów, cieszących się dobrymi opiniami w środowisku medycznym.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze