Samodzielne porównywanie ofert kredytowych może być skomplikowane. Zwłaszcza kiedy na rynku działa ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców. Jak zatem wybrać korzystne rozwiązanie? Jest na to sposób. Skorzystaj z porównywarki kredytów, dzięki której w szybki sposób zestawisz najbardziej kluczowe parametry dostępnych ofert.
Porównywarka kredytów – jak działa?
Dodatkowe środki w postaci pożyczki online to bardzo często pomoc w nagłych sytuacjach. Bardzo ważne jest wtedy, aby nie podejmować decyzji pochopnie i wybrać rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. W pierwszym kroku należy zastanowić się, o jaką kwotę będziemy wnioskować i w jakim terminie zwrócimy środki. Kolejnym krokiem jest wybór oferty. Dodatkową gotówkę możemy pożyczyć w banku lub firmie pożyczkowej. Od wyboru konkretnej instytucji zależeć będzie to, jakie dokumenty będą wymagane i jak szybko otrzymamy pieniądze. Wybór firmy pozabankowej oznaczać będzie wnioskowanie w uproszczonym procesie, co oznacza zdecydowanie mniej formalności. Najczęściej wystarczy samo oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, czyli nie ma konieczności, aby dostarczać dokumenty potwierdzające dochód. Na rynku działa ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców, dlatego samodzielne porównanie propozycji nie jest możliwe. Stąd pomysł na porównywarki kredytów i rankingi, które dostępne są online. Dzięki temu w szybki sposób sprawdzimy aktualne oferty i dopasujemy ich parametry do własnych potrzeb.
Do kluczowych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zaliczymy
- RRSO, czyli całkowity koszt kredytu,
- wysokość oprocentowania i prowizji,
- termin spłaty zobowiązania,
- wysokość miesięcznej raty.
Ważne jest również to, czy wraz z pożyczką mamy obowiązek zakupu dodatkowych usług,
- Karta kredytowa, ubezpieczenie.
Kto może skorzystać z porównywarki kredytów?
Porównywarka Kredytów to narzędzie, z którego może skorzystać każda osoba zainteresowana uzyskaniem dodatkowej gotówki na dowolny cel. Wnioskujący o kredyt za pomocą porównywarki musi być osobą pełnoletnią oraz posiadać miejsce zamieszkania na terenie kraju. Plusem ofert pozabankowych jest to, że są przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców, czyli wniosek mogą złożyć również osoby, które mają:
- niską zdolność kredytową,
- negatywne wpisy w bazach dłużników,
- komornika na koncie.
Należy pamiętać, że ostateczna decyzja o udzieleniu pożyczki należy do pożyczkodawcy. Nie zmienia to jednak faktu, że o dodatkową gotówkę możemy zawnioskować niezależnie od sytuacji finansowej, w jakiej aktualnie się znajdujemy.
Ile kosztuje porównywarka kredytów?
Bardzo często pojawia się pytanie, czy w takim razie korzystanie z porównywarek kredytów jest płatne. Oczywiście nie. Są one całkowicie bezpłatne. Dodatkowo korzystanie z zestawień, czy rankingów nie zobowiązuje potencjalnego klienta do zawarcia umowy pożyczki. Złożenie wniosku daje nam jedynie odpowiedź na pytanie, która z firm udzieli kredytowania. Wiążące jest podpisanie umowy lub jej akceptacja w formie elektronicznej. Skorzystanie z porównywarki da nam również odpowiedź na pytanie, czy mamy wystarczającą zdolność do tego, aby skorzystać z wybranej oferty, a także czy mamy w ogóle szansę na pozytywną decyzję w sprawie jej przyznania.
Kredyt czy pożyczka – co lepsze?
To, która z propozycji będzie dla nas korzystniejsza, uzależnione jest od naszych indywidualnych potrzeb. Dużą rolę w tej sytuacji odgrywa cel, na jaki zamierzamy przeznaczyć środki z pożyczki. Przykładowo w przypadku zakupu mieszkania lepszym rozwiązaniem będzie kredyt. W ramach takiego rozwiązania pożyczymy wyższą kwotę, a spłatę możemy rozłożyć nawet na kilkadziesiąt lat. Dzięki temu otrzymamy niższą ratę.
Niższe kwoty, dostępne online bez wychodzenia z domu, to propozycje firm pożyczkowych. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się, kiedy potrzebujemy pożyczyć szybko lub nie lubimy skomplikowanych formalności. W tym przypadku proces uproszczony został do niezbędnego minimum.