Jaki iPad dla tatuażysty?

Jaki iPad dla tatuażysty?

Obecnie coraz więcej tatuażystów ulepsza swoją pracę za pomocą nowoczesnych technologii. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym przypadku są iPad’y – wykorzystując je mogą bezproblemowo projektować wzory oraz przeprowadzać symulacje na zdjęciach przed rozpoczęciem zabiegu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jaki iPad dla tatuażysty wybrać. Omówimy najważniejsze cechy, na które tatuażysta powinien zwrócić uwagę przy wyborze iPada. Przedstawimy również kilka ciekawych propozycji! Miłej lektury.

iPad dla tatuażysty – jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze?

Najważniejszymi aspektami przy wyborze iPad’a dla tatuażysty są m.in.:

  • rozmiar ekranu,
  • rozdzielczość,
  • pojemność pamięci,
  • waga,
  • bateria.

Istotna jest także cena – nie warto przepłacać za urządzenie z 1 TB pamięci, gdy wykorzystamy ok. 500 GB. W tym przypadku koszt inwestycji może obniżyć się o 30-40%. Należy jednak pamiętać, aby zdecydować się na “flagowe” iPad’y, w tym iPad Pro które są nowe. Używany sprzęt mogą wyróżniać liczne dysfunkcje spowodowane wcześniejszą eksploatacją i nieumiejętną naprawą (np. poza serwisem).

Rozmiar ekranu

Im większy ekran, tym łatwiej będzie pracować na iPadzie. W tym przypadku nie rekomendujemy kierować się minimalizmem, a zamiast tego warto postawić na funkcjonalność – czyli jak największy ekran (pomiędzy 10,2″ a 12,9″).

Rozdzielczość

Wysoka rozdzielczość ekranu pozwala dokładniej i zdecydowanie wyraźniej wyświetlać wzory oraz projekty. Przekłada się to w konsekwencji na lepsze doświadczenia klientów i podjęcie finalnej decyzji dot. skorzystania z wybranych usług.
Optymalna rozdzielczość mniejszych tabletów (10,2″) wynosi 2160 × 1620 pikseli przy 264 pikselach na cal. Jeżeli natomiast chodzi o większe modele (12,9″), warto zdecydować się na urządzenia o rozdzielczości 2732 × 2048.

Pojemność pamięci

Tatuażyści muszą przechowywać setki lub nawet tysiące projektów wyróżniających się dużą objętością (wynikającą przykładowo z obszernej gamy kolorów). Biorąc pod uwagę obecne standardy, absolutnym minimum jest 128 GB. Rekomendujemy natomiast zdecydować się na 256 GB lub 512 GB (ewentualnie 1 TB). Dobrym rozwiązaniem w zakresie omawianych parametrów jest iPad Air 5. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż ekran tego iPad’a ma 10,2″. Dla porównania – iPad 9 generacji wyróżnia wielkość 12,9″.

Waga

Tatuażyści pracują często w różnych miejscach – nie zawsze mają do dyspozycji stół lub biurko, na którym postawią swoje urządzenie. Dlatego waga nie powinna przekraczać 1,5 kg – wówczas urządzenie będzie lekkie i łatwe do przenoszenia.

Bateria

Zależnie od długości pracy planowanej przez tatuażystę, rekomendujemy rozważyć wybór iPada z długim czasem na baterii (powyżej 8 godzin). Dobrym rozwiązaniem jest bateria litowo-polimerowa w granicach 40 Wh.

Wybór iPad’a dla tatuażysty – o czym jeszcze warto pamiętać?

Decydując się na iPad’a do pracy w branży tatuatorskiej należy dodatkowo zwrócić uwagę na kompatybilność urządzenia z odpowiednimi aplikacjami, m.in.:

  • Procreate,
  • TattooSmart,
  • InkHunter,
  • Adobe Illustrator Draw.

Dobrym rozwiązaniem w niektórych iPad’ach jest także funkcja split screen pozwalająca równocześnie korzystać z dwóch aplikacji, co może być przydatne podczas jednoczesnego przeglądania inspiracji oraz tworzenia projektów.
Wydajność pracy tatuażysty zwiększy oczywiście Apple Pencil – urządzenie umożliwiające dokładnie rysować i projektować na ekranie iPad’a.

Najlepszy iPad dla tatuażysty – podsumowanie

Jedną z najczęściej renomowanych opcji przez branżowych ekspertów jest iPad 9 generacji. To ponadprzeciętnie wydajne urządzenie o pojemności pamięci od 128 GB do 1 TB. Przekątna ekranu w tym przypadku wynosi 12,9″, a rozdzielczość 2732 × 2048. Warto wyróżnić także “flagowy” procesor Apple M1 (8-rdzeniowy CPU + 8-rdzeniowy GPU) gwarantujący bezawaryjność i sprawne wykorzystywanie najbardziej zaawansowanych funkcjonalności oraz aplikacji iPad’a. W połączeniu z 8 GB pamięci RAM możemy śmiało polecić to urządzenie dla najbardziej wymagających tatuażystów. Nieco tańszą opcją jest iPad Air 5 – można go kupić już za 3 000 zł brutto. Ma jednak mniejszą przekątną ekranu (10,2″) i nieco gorsze parametry (mniej wydajny procesor Apple A13 Bionic z sześcioma rdzeniami i 3 GB pamięci RAM).