Jaki dystrybutor wody wybrać do niewielkiego biura?

Jaki dystrybutor wody wybrać do niewielkiego biura?

Regularne nawadnianie organizmu jest nieodzowne, jeśli chcemy zachować dobre samopoczucie i pełną sprawność umysłu.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę odpowiedzialni przedsiębiorcy, których działalność wymaga prowadzenia niewielkiego choćby biura. Zapewnienie pracownikom stałego dostępu do wody jest oczywiście ustawowym obowiązkiem pracodawców. Wielu z nich jednak idzie o krok dalej.

W trosce o zdrowie, a tym samym efektywność swojego zespołu, przedsiębiorcy często kupują dystrybutory wody do biura. Dzięki temu pracownicy mają zawsze w zasięgu ręki wodę dobrej jakości – smacznej, nie wymagającej przegotowania. Tym samym chętniej wybierają właśnie wodę zamiast innych, mniej zdrowych napojów.

Klasycznie dystrybutory wody do biura

Jeszcze do niedawna najczęściej spotykanymi w firmach podajnikami wody były dystrybutory butlowe, czyli takie, które wymagały podłączenia dużego zasobnika z woda mineralną. Takie maszyny dobrze spełniały swoją funkcję, ale były dość niepraktyczne w niewielkich biurach. Same w sobie zajmowały sporo miejsca, a generowały też konieczność magazynowania blisko 20-litrowych butli.

W takich przypadkach rozwiązaniem okazywał się niekiedy mały dystrybutor wody 5l. Jego wydajność zwykle była jednak zbyt mała nawet na kilkuosobowy zespół. Na szczęście rynek dystrybutorów do wody rozwija się dynamicznie i obecnie mamy do wyboru znacznie więcej możliwości.

Wolnostojące bezbutlowe dystrybutory do biur

Urządzeniem, jakie bez trudu zmieści się w niewielkim biurze, zapewniając stały, nieograniczony dostęp do wody dla całego zespołu, jest wolnostojący dystrybutor bezbutlowy. Choć taka maszyna nie jest wiele mniejsza od dystrybutora butlowego, nie wymaga – jak sama nazwa wskazuje – instalacji zasobnika z wodą, ponieważ podłącza się ją bezpośrednio do instalacji wodnej.

Inwestycja w bezbutlowy dystrybutor wody do biura uwalnia się przestrzeń zajmowaną przez butlę oraz powierzchnię magazynową. Przede wszystkim jednak przy zastosowaniu takiego rozwiązania znacząco spadają koszty eksploatacji dystrybutora. Maszyna podaje przy tym wodę równie dobrej jakości, jak woda źródlana – dzięki wmontowanemu systemowi filtracji poddaje ją bowiem wielostopniowemu oczyszczaniu.

Małe dystrybutory nablatowe do pomieszczeń socjalnych

Tam, gdzie brakuje miejsca nawet na nowoczesne, wolnostojące dystrybutory wody do biur, można postawić na jeszcze bardziej kompaktowe rozwiązanie. W sprzedaży dostępne są bowiem także niewielkie, nablatowe dystrybutory wody, które bez trudu zmieszczą się obok ekspresu do kawy w pomieszczeniu socjalnym.

Warto dodać, że eleganckie, elektronicznie sterowane dystrybutory wody do biur – tak nablatowe, jak i wolnostojące – nie tylko zapewniają łatwy dostęp do smacznej, dobrej jakości wody, ale też dostarczają jej kilka rodzajów:

  • schłodzoną nawet do 5°C,
  • w temperaturze pokojowej,
  • gorącą, w tym – wrzątek,
  • nasyconą CO2, czyli gazowaną.

I pod tym względem zatem nowoczesne urządzenia przewyższają klasyczne dystrybutory butlowe. Te podawały wyłącznie wodę zimną i podgrzaną do niewiele ponad 80°C, w związku z czym nie nadawała się do zaparzenia smacznej herbaty.