Jak wyglądają wdrożenia IT?

wdrożenia IT

Niemal każda firma dzisiaj korzysta z komputerów. Sam zakup sprzętu jednak nie wystarczy, potrzebny jest jeszcze odpowiedni system informatyczny, który będzie zarządzał pracą firmy i ułatwiał wykonywanie obowiązków. W jaki sposób przebiega jego wdrażanie?

Jak wybrać odpowiedni system?

Wdrożenia IT są dość kosztowną usługą, niemniej większość firm potrzebuje dobrego, nowoczesnego systemu informatycznego, który pomoże zwiększyć wydajność i zapewni odpowiednią ochronę oraz archiwizację wrażliwych danych. Małe firmy nie muszą się od razu decydować na te mocno rozbudowane systemy, bo zwykle nie ma to ekonomicznego uzasadnienia, warto jednak wziąć pod uwagę planowane w najbliższym czasie rozszerzenie działalności. Ważne jest także to, czy wdrożone oprogramowanie zda egzamin za kilka lat oraz jak wygląda jego aktualizacja – drogi system, który po krótkim czasie okaże się przestarzały, oznaczać będzie kosztowną przebudowę całej infrastruktury informatycznej.

Firma Enicom rozpoczyna wdrażanie IT od rozmowy z klientem i ustalenia, czego dokładnie dane przedsiębiorstwo potrzebuje. Przy wyborze właściwego rozwiązania brane są pod uwagę także możliwości finansowe klienta, dzięki czemu inwestycja nie nadwyręży zbyt mocno firmowego budżetu, a system szybko zacznie zwiększać efektywność zespołu. Co ważne, wydatki związane z wdrożeniami IT mogą obejmować nie tylko samo oprogramowanie, ale i zakup nowego sprzętu, jeśli aktualne wyposażenie firmy nie spełnia określonych parametrów technicznych.

Jak przebiega proces wdrożenia IT?

Kiedy projekt jest już gotowy i zaakceptowany przez obie strony, następuje instalacja wybranego oprogramowania oraz jego konfiguracja, tak by system idealnie pasował do specyfiki działalności danej firmy. Następnie dokonywane jest przenoszenie danych oraz testowanie systemu, a pracownicy są uczeni obsługi nowego oprogramowania. Prace powinny być prowadzone tak, by nie zakłócać codziennej działalności firmy – to ważne, ponieważ wdrożenia IT są z reguły procesem czasochłonnym, więc długie przestoje i utrudnienia w wykonywaniu obowiązków będą dodatkowym kosztem. Warto wybrać taką ofertę, która poza samym wdrożeniem systemu IT zapewnia także stały monitoring oraz serwis.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze