Jesteś przedsiębiorcą, a twoja działalność rozwija się? Potrzebujesz nowej hali magazynowej dla sprawniejszej logistyki? Chcesz zainwestować środki finansowe w to przedsięwzięcie, ale masz obawy o sprawne przeprowadzenie procedur formalnych oraz samego procesu budowlanego? Przeczytaj, jak wybrać dobrego wykonawcę, który wspomoże cię na każdym etapie inwestycji.
Postaw na rozwiązania kompleksowe
Jeśli chcesz wybudować magazyn w Lublinie, Trójmieście czy Krakowie, musisz znać specyfikę rynku nieruchomości w danym regionie oraz orientować się w cenach gruntów, które mogą być bardzo różne. Powinieneś także wiedzieć, jak prezentuje się infrastruktura drogowa, włącznie z długością godzin szczytu i realnymi czasami przejazdu. Trudno zdobyć te wszystkie informacje w krótkim czasie, nie znając warunków w konkretnej gminie czy dzielnicy.
Dlatego jeśli chcesz zainwestować we własną halę magazynową, zwróć się do znanej w branży i cenionej firmy, która ma doświadczenie w budowie magazynów. Zatrudnieni w niej specjaliści nie tylko wiedzą, jak zdobyć wszystkie niezbędne informacje o zaletach i wadach działki pod budowę, ale także znają rynek, najnowsze trendy oraz technologie, na których bazują najnowocześniejsze magazyny. Przeprowadzą cię też krok po kroku przez cały proces budowy.
Pomoc w wyborze terenu pod inwestycję
Działka pod budowę hali magazynowej musi spełniać szereg warunków. Poza ściśle technicznymi parametrami, takimi jak klasa gruntu czy poziom wód gruntowych itp., powinna odpowiadać potrzebom logistycznym przedsiębiorcy:
- łatwy dostęp do dróg krajowych o możliwie dużej przepustowości na danym terenie (drogi ekspresowe, autostrady);
- odpowiednia organizacja załadunku, rozładunku i przeładunku;
- bliskość istotnych dla danej gałęzi przemysłu punktów przeładunkowych, fabryk czy innych specyficznych przedsięwzięć.
Poza lokalizacją ważna jest także cena gruntu. Inwestorowi zawsze zależy na jak najniższym koszcie zakupu działki, a co najmniej na cenie adekwatnej do walorów terenu.
Formalności urzędowe oraz proces projektowy
Doświadczony wykonawca oferujący usługę kompleksową doskonale orientuje się, które zezwolenia, pozwolenia i decyzje będą niezbędne przy danej inwestycji. Wie, kiedy składać wymagane wnioski, a także w jaki sposób dochodzić praw inwestora w przypadku niedotrzymania terminów przez urzędy lub wydaniu przez nie decyzji niekorzystnych dla przedsiębiorcy.
Inwestor może również polegać na wykonawcy w zakresie projektu hali magazynowej. Ten etap jest bardzo ważny – to właśnie podczas uzgodnień projektowych można podjąć decyzję o innowacjach, zastosowanych technologiach, a także optymalizacji kosztów przyszłej budowy.
Proces budowlany zakończony sukcesem
Przy dobrze opracowanym projekcie oraz rzetelnym wykonaniu prac przygotowawczych, sam proces budowlany powinien przebiegać sprawnie i szybko. Doświadczenie wykonawcy pozwala na idealne zsynchronizowanie dostaw materiałów budowlanych i prefabrykatów na plac budowy, wykorzystanie okien pogodowych, a także właściwe zarządzanie zespołami prowadzącymi odpowiednie roboty budowlane.
Dzięki dobrze zaplanowanym pracom, budowa hali magazynowej przebiega sprawnie, a oddanie obiektu do użytku jest wyłącznie formalnością.